• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Belediye 31 yeni aracı belediye araç filosuna kattı

Belediye 31 yeni aracı belediye araç filosuna kattı

 


 


Göreve geldiği günden itibaren gönül belediyeciliğine önem veren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, yaklaşık 11 Milyon TL değerinde 31 yeni araç alamı yaparak halkın hizmetine sunuyor.


Afyonkarahisar halkının huzur ve güveni için projelerini bir bir hayata geçiren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaklaşık 11 Milyon TL değerinde 31 yeni aracın tanıtımını yaparak halkın hizmetine sundu. 17 adet çöp kamyonu, 6 adet mini damperli çöp kamyoneti, 6 adet denetim aracı, 1 adet 8000 litre kapasiteleri arazöz ve 1 adette vakumlu yol süpürme aracı için Zafer meydanında tören düzenlendi. Törene Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in yanı sıra AK Parti Milletvekilleri Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Öner, Süleyman Karakuş ve belediyemiz birim müdürleri katıldı.


ARAÇ FİLOMUZU GENİŞLETİYORUZ


Zafer meydanında gerçekleşen törende konuşan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, çevre hizmetlerinde 11 Milyon TL tutarında yatırımı gerçekleştirerek, Afyonkarahisar halkının hizmetine sunduklarını ifade etti. Halka hizmet hakka hizmet olduğunu vurgu yapan Zeybek, temizlikle ilgili olarak daha öncesinde araç ihalesinin yapıldığını işçi ve yakıt giderlerinin belediyeye ait olduğunu hatırlattı. 2019 yılındaki ihalenin ardından temizlik araçlarını belediye olarak yapmak istediklerini söyleyen Zeybek, “İhale yapmadık. Araç alımı için fiyat araştırmasına geçtik. Uygun bir araç seçerek aldık” dedi.


 


2 YILDA AMORTİ EDİYOR


Temizlik işlerini bundan sonra belediyenin kendi araçları ile yapacaklarını söyleyen Zeybek, şöyle konuştu; “17 büyük çöp kamyonu, 6 adet mini damperli çöp kamyoneti, 6 adet denetim aracı, 1 adet 8000 litre kapasiteleri arazöz ve 1 adette vakumlu yol süpürme aracı aldık. Bizim ihaleye ödediğimiz bir yıllık bedelin 2 yıl karşılığında kendini amorti edecek şekilde araç filosun oluşturalım istedik. Araçların toplam bedeli 11 Milyon TL civarında. Bu da bize şunu gösteriyor ki 2 yıllık ihale bedeli ile Afyonkarahisar Belediyemiz böyle bir araç filosuna sahip oldu. Bundan sonra yapacağımız temizlik işlerini kendi araçlarımız ve filomuz ile gerçekleştireceğiz. Bunların yanı sına asfalt şantiyemizde kullanılmak üzere 2 adet çekici si ile birlikte TIR aldık. Onların da üst yapıları tamamlandıktan sonra belediyemizin araç filosuna katmış olacağız.”


 


 


 


 


10 YILDA 40 MİLYON TL KARA GEÇTİ


Törende konuşan AK Parti Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, hizmet kervanına katılan yeni araçların Afyonkarahisar halkına hayırlı olmasını diledi. Yurdunuseven, “Artık kendi araçlarımızı kendimiz alıyor ve işletiyoruz. Bu da güzel bir şey. Belediye başkanımızın izah ettiği gibi 2 yıllık süre içerisinde filomuza çok değerli araçlar kattık. Şöyle bir hesap yaptığımızda; Bu araçlar 10 yıl kullanılsa yaklaşık 50 Milyon TL ediyor. Biz bu araçlara 10 Milyon TL verdiğimizde geriye 40 milyon TL kalıyor. Yani en az 10 yıl kullanılsa 40 milyon TL kar ettirmişiz. Bu gerçekten güzel bir şey ve AK Parti belediyeciliğinin getirdiği bir şey. Ben bundan dolayı başta başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


ÇEVRE İÇİN ANLAMLI BİR YATIRIM


Afyonkarahisar’a hizmet yolunda güzel bir programda olduklarını ifade eden AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, hayırlı bir hizmete imza atıldığını ve temizlik araçlarını belediyenin araç filosuna kazandırıldığını hatırlattı. Özkaya, “Bizim inancımız temizlik imandandır ve ‘Temizlik imanının yarısıdır’ diyen medeniyetin temsilcileriyiz. Bu gün yaşadığımız şu maskeleri taktığımız hastalığın özünde de en çok ne diyorlar; temizlik ve temizlik. Bu araçlarla birlikte belediyemiz he ekonomik olarak hem karlı bir noktaya geçecek hem de işçiler kendi belediyesinin işçileri olduğu için bundan sonra daha geniş bir manada bu temizlik hizmetleri yürütülecek. Belediyenin en önemli varlık sebebi içme suyu, kanalizasyon, temizlik, yol, mezarlık ve bundan sonrada devam ediyor” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdele kesimi yaparak araçları halkın hizmetine sundu. Belediye Başkanı Zeybek, Milletvekilleri Özkaya, Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Sezen, Merkez ilçe Başkanı Karadeniz, yeni alınan araçların direksiyonuna geçtiler. Selçuk

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM