• DOLAR
  $3.785,9700
 • EURO
  $1,0827
 • ALTIN
  $61.975,5900
 • BIST
  1,1662
BAŞKAN’DAN EĞİTİME YARDIM DESTEĞİ

BAŞKAN’DAN EĞİTİME YARDIM DESTEĞİ

 

Sosyal Belediyecilik alanında büyük hizmetlere imza atan Afyonkarahisar Belediyesi, geleceğin teminatı olan öğrencilere eğitim desteğini bu yılda verecek. Belediye sınırları ve mücavir alan içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi olan öğrencilere 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında verilecek eğitim yardımı miktarı Belediye Meclisi kararıyla belirlendi.

Afyonkarahisar Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik geleneksel hale getirdiği eğitim bursları, bu yılda devam ediyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan eğitim bursundan ihtiyaç sahibi olmak şartıyla; öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuğu, kendisi yüzde 40 ve üzeri engelli olan öğrenciler, anne ve babası resmi ayrı olup ihtiyaç sahibi olan öğrenciler ile diğer ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımı verilecek.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek çocukların eğitim hayatına bir nebze olsun katkıda bulunmanın mutluluğu içinde olduklarını dile getirerek yapılan bu katkının başarı olarak döneceğine inandığını söyledi. Maddi durumu iyi olmayan çocukların eğitimine her zaman yanlarında olacaklarını ifade eden Başkan Zeybek; onlara daha iyi bir gelecek sağlamanın gayreti içerisinde olacaklarını sözlerine ekledi.  Başvurular 23 Eylül Perşembe gününden itibaren öncelikle http://egitim.afyon.bel.tr/ adresi üzerinden yapılacak ön başvuru formunu doldurmayla başlayacak. Ardından doldurulan ön başvuru formu ve istenilen belgeler, 8 Ekim Cuma gününe kadar Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Halkla İlişkiler Birimi’ne teslim edilecek. Geçen yıl burs alan öğrenci velilerinin, eğitimi devam eden çocukları için yeniden müracaat etmeleri gerekecek.

KİMLER YARARLANABİLECEK?

İhtiyaç sahibi olmak şartıyla; öksüz yetim olan öğrenciler. Şehit ve Gazi çocuğu olan öğrenciler. Kendisi yüzde 40 ve üzeri engelli olan öğrenciler. Anne ve babası resmi ayrı olup ihtiyaç sahibi olan öğrenciler ve diğer ihtiyaç sahibi öğrenciler.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM