• DOLAR
  $1.896,56
 • EURO
  $0,3852
 • ALTIN
  $24.017,88
 • BIST
  1,0171
Başkan Zeybek’ten koronavirüs uyarısı

Başkan Zeybek’ten koronavirüs uyarısı

 

Afyonkarahisar Belediye Meclisi toplantısında koronavirüsün yeniden salgın haline gelmeye başladığını belirten Başkan Zeybek, “Sağlık Bakanlığı’ndan bilgilendirme geliyor” diyerek dikkat konusunda hassas olunması uyarısında bulundu.

 

 

Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündemde bulunan 35 madde ele alındı. Toplantı öncesinde Başkan Zeybek, meclis üyelerini yapılacak ve yapılmış programlar hakkında bilgilendirmede bulundu. Geride bıraktığımız ayda 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. Yıl dönümünü idrak ettiklerini hatırlatan Başkanı Zeybek, Zafer Meydanında anma programı gerçekleştirildiğini söyledi.

TEKNOFEST’E SELÇUK BAYRAKTAR’IN KATILMA İHTİMALİ VAR

Koronavirüsün yeniden salgın haline gelmeye başladığını belirten Başkanı Zeybek, “Sağlık Bakanlığı’ndan bilgilendirme geliyor” diyerek dikkat konusunda hassas olunması uyarısında bulundu. Başkanı Zeybek, “Ağustos ayı Zafer Haftamızın kutlanması hem Büyük Taarruzun 100. Yılı kapsamında dolu dolu geçeceği bir ay. 9-14 Ağustos’ta TEKNOFEST ve Gençlik Oyunları Festivali yapılacak. TEKNOFEST’i Valilik ve Belediyemiz ortaklaşa olarak organize ediyoruz. Büyük ihtimalle Selçuk Bayraktar kendisi katılacak. Sanayi Bakanımız Mustafa Varank’ın gelme ihtimali de yüksek. Gençlik Oyunları ile de arkadaşlığı pekiştiren, takım oyunlarını anlatan bir festival şeklinde düzenlenecek, akşamları da konserlerde halkımızı bir araya getireceğiz. Yine 12 ülke ve ülkemizden de dört takımın katılacağı Uluslararası halk dansları gösterileri olacak” dedi.

ZEYBEK, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU

Türkiye’de bir ilkin Afyonkarahisar’da yaşanacağının altını çizen Zeybek Başkan şöyle konuştu: “Hava Meydan Komutanlığı’nda Suriye’deki Pençe-Kilit harekâtına katılan 50’ye yakın F16 uçaklarının, Atak helikopterlerinin, Kuzey Irak ve Suriye’de terörle mücadelede kullanılan mühimmatın sergileneceği aşağı yukarı 100 bin kişinin izleyebileceği bir organizasyon olacak. Halkımızda F-16 pilotları ile görüşebilecekleri uçakları ve mühimmatları yakından görebilecekleri organizasyon olacak.  180 ülkede canlı olarak yayınlanacak olan Dünya Motokros Şampiyonası ve şampiyonlara kupalarının verileceği organizasyon şehrimizde olacak. Sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız aynı şekilde devam ediyor. Uzun Çarşı’ya başladık. Orta refüj çalışmalarımız Yeşilyol ve Ordu Bulvarı’nda tamamlandı. Göbek çalışmamıza örnek olarak Askerlik Şubesi karşısındaki yeri yaparak gösterdik. Uzun Çarşı girişindeki yuvarlağı ve üçgen yeşil alanı kendi ürettiğimiz bordürlerle değiştireceğiz. Afyon’umuza ve şehir merkezine farklı bir görüntü verelim diye çalışıyoruz.”

MECLİS TOPLANTISI 1 EYLÜL’DE YAPILACAK

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in yaptığı konuşmanın ardından 35 madde görüşülerek karara bağlandı. Gelecek ayın meclis toplantısının 1 Eylül saat 18.30’da yapılması kararlaştırılarak toplantı sona erdi. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM