• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Erdoğan’dan Yunanistan’a: Adaya gelip gövde gösterisi yaparsanız, daha büyüğünü yaparız!

Başkan Erdoğan’dan Yunanistan’a: Adaya gelip gövde gösterisi yaparsanız, daha büyüğünü yaparız!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs ile mücadelenin kararlılıkla sürmesi gerektiğini vurguladı, “İşi biraz gevşetince baka sayıları yeniden arttı. Şimdi işi sıkı tutmak durumundayız.” dedi. Erdoğan, yerli koronavirüs aşısı çalışmalarına değindi, “Yılbaşından itibaren bazı önemli sinyaller alacağımızı görüyoruz. Firmalarımız bazı önemli sinyaller veriyor.” diye konuştu. Erdoğan, Yunanistan ile yaşanan Doğu Akdeniz gerilimine değindi, “Görüşmeye hazırız. Ama Yunan Cumhurbaşkanı adaya falan çıkıp gövde gösterisi yapıyorsa, biz daha büyüğünü yaparız” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Serrac’ın istifa etme kararını doğru bulmadığını, Libya’da temaslarda bulunulacağını belirtti.

KORONAVİRÜS AŞISI İÇİN UMUTLANDIRAN SÖZLER

Umutla beklenen koronavirüs aşısınavurgu yapan Erdoğan, yerli aşı çalışmalarında olumlu sonuçlar elde edildiğini bildirdi. Erdoğan, ” Aşı çalışmalarımız süratle devam ediyor. Yılbaşından itibaren baı önemli sinyaller alacağımızı görüyoruz. Firmalarımız bazı önemli sinyaller veriyor.” diye konuştu.

“ÜZÜCÜ OLMUŞTUR”

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Serrac’ın görevi bırakma kararı ile ilgili soruya yanıt veren Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

Bu haber bizler için üzüntü verici oldu. Libya’da sayın Serrac ve ekibi bir yerde adeta, darbeci Hafter’in bu adeta işgalinden kurtulma durumuna geldiler. Şimdi ise darbeci Hafter zaten her geçen gün kayıba doğru gidiyor. Eninde sonunda darbeci Hafter kaybedecek. Serrac’ın aldığımız haberleri, bizler de kendilerine bazı haberler ulaştırdık. Bu hafta içerisinde heyetlerimizin Libya Milli Mutabakat Hükümeti ile bazı görüşmeleri olabilir. Görüşmelerle birlikte işi olması gereken istikamete inşallah dönüştürürüz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM