• DOLAR
  $1.097,47
 • EURO
  $0,3322
 • ALTIN
  $20.378,39
 • BIST
  1,0470
Başkan Demirci: Yorulmadan çalışacağız

Başkan Demirci: Yorulmadan çalışacağız

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Muhtar Demirci, bir yılda eğitim iş kolunda bulunan 49 sendika arasında Afyonkarahisar’da sayısal olarak en çok üye sayısını artıran sendikanın ‘Türk Eğitim Sen’ olduğunu söyledi. Demirci, “Yetkinin Türk Eğitim Sen’de olması için yorulmadan çalışacağız” dedi.

Bir yılda üye sayısını 757’den, 2bin 856’a yükselterek en çok üye sayısını arttıran sendika olduklarını açıklayan Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci, “Bugün dünden daha güçlüyüz, yarın ise daha da güçlü olacağız. İlkeli duruşumuz, azimli ve korkusuzca çalışmalarımız sonucunda Afyonkarahisar’da eğitim çalışanları Türk Eğitim Sen’i güven kapısı olarak görmüş ve tercih etmiştir” dedi. Demirci özetle şunları ifade etti:

‘TÜRK EĞİTİM SEN’İN OLDUĞU YERDE KORKU YOKTUR’

“Yarattıkları korku iklimi sayesinde eğitim çalışanlarını üyeliğe mecbur bırakan sendikal anlayış ise eriyerek çöküş yaşamaya başlamış, üye sayıları azalmıştır. Göreve yeni başlayan aşçı yardımcıları, sözleşmeli çalışanlar ve üniversitelerde yeni göreve başlayan 4/B’li personellerin üye dağılımına bakıldığında tamamına yakını tek bir sendika üyesi, acaba neden? Bugün korkutularak üye yapıldılar, peki yarın ne olacak? Beyhude çabalarınızla artık eğitim çalışanlarını sindiremeyeceksiniz, korkutamayacaksınız. İlginçtir Afyonkarahisar’da bir İlçemizde malum sendikanın çöküşünü engellemek için Genel Başkan siyasileri arayıp destek istiyor. Bu kadarına da pesss! Eğitim çalışanlarımız şunu bilsinler ki; Türk Eğitim Sen’in olduğu yerde korku ve endişenin yaşama şansı yoktur.

“EĞİTİM ÇALIŞANLARININ HAKLI TALEPLERİNİ HAYKIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türk Eğitim-Sen olarak ne kuruluş ilkelerimizi unuttuk, ne de hak davamızdan vazgeçtik, aynı ilkelerle kararlı duruşumuzla, aynı çizgide sendikal mücadelemizi devam ettiriyoruz. Bunları söylerken Şeyh Edebali’nin ‘ İnsanı Yaşat ki; Devlet Yaşasın’ sözünü hükümete sürekli hatırlatarak eğitim çalışanlarımızın haklı taleplerini, sosyal ve ekonomik isteklerini her zeminde gür bir sesle haykırdık, haykırmaya da devam edeceğiz.”

“YETKİNİN TÜRK EĞİTİM SEN’DE OLMASI İÇİN YORULMADAN ÇALIŞACAĞIZ”

Yetkinin ehil olmayan ellerde kaldığını vurgulayan Demirci, “Eğer ehil olmayan bu ellere YETKİ emanet edilmeye devam edilirse bir sonraki toplu sözleşmede eğitim çalışanlarının maaşının asgari ücret seviyesine inmesi kaçınılmaz olacaktır. Biz bu tabloyu gözler önüne serdik, sermeye devam edeceğiz. Yıllar sonra bir ilçemizde, Emirdağ’da Türk Eğitim Sen, yetkiyi alarak ilk zafer meşalesini yakmıştır. Önümüzdeki yıllarda yetkinin birçok ilçemizde ve il genelinde Türk Eğitim Sen’de olması için yorulmadan çalışacağız, alacağımızdan da eminiz. Eğitim çalışanlarımızı güven kapısı olan Türk Eğitim Sen’ üye olmaya davet ediyoruz. Var olsun Türk Eğitim Sen! Var olsun Türkiye Cumhuriyeti! Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” dedi. AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM