• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Basın Halkın Müşterek Sesidir

Basın Halkın Müşterek Sesidir

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyonkarahisar Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek, Muhabir Yurdanur Mergen ve internet sitesi editörü Kader Kaya’yı makamında kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu; “ Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile görüşmelerimiz oldu. Görüşmelerimiz neticesinde Lise ve Üniversite’de Gazetecilik bölümde okuyan öğrencilerimize staj imkânı sağlayacağız.  Konuyla ilgili çalışmalarımız mevcut. Üniversite ve lise Gazetecilik bölümü okuyan öğrenciler bizlere kamu kurumlarında staj yapmak için başvurularda bulundular. Bizde bu konuyu Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığımıza ilettik. Bölgemizde sadece Gazetecilik bölümü açan okulumuz Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Gazetecilik bölümü ilk öğrencileri ile iki sene önce tanışmıştık. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak her zaman öğrencilerimizin arkasında olduk” dedi. Burcu, “Bizler de Gazetecilik bölümü okuyan öğrencilerimize staj imkânı tanıyacağız. Gazetecilik bölümü öğrencilerinin kamu kurum ve kuruluşlarda staj yapmasından Mutlu olacağız. Öğrencilerimize bir adım daha yakın olmaktan, mesleği öğretmekten keyif alacağız. Biz Afyonkarahisar İletişim Bölge Müdürlüğü olarak daha çok projeler yapacağız bu projelerimizi gerçekleştirirken stajyer öğrencilerimiz de çok şey öğrenecek.

Gazetecilik bölümünde ki öğrencilere Tavsiyem

Gazetecilik bölümü okuyan öğrencilerle tavsiyede bulunan Burcu, şu önerilerde bulundu”Doğru ve ilkel olmaktan hiç bir zaman vazgeçmeyin. Kendi Ülkenizle ilgili en güzel haberleri yapın, çalışın, araştırmayı ön plana çıkarmayı ihmal etmeyin. En büyük göreviniz Ülkeniz için çalışmak olsun.

Gazetecilik mesleğine yakışır haber yapmalarını diliyorum. Herkesin gözü kulağı olmalarını, gazeteleri daha üst seviyeye çıkarmalarını diliyorum. Basın dünyada dördüncü büyük güçtür. Devletin çalışmalarını anlatmaktan hiç vazgeçmesinler Önce devletimiz için çalışmalar yapmaya gayret göstersinler. Sizleri aşağı çekmek isteyenler olacaktır elbette, siz bunlara saygılı, ölçülü, kibar bir dille cevap vereceksiniz. Dünya küçük ama söylemleriniz büyük olsun.” Dedi.  Hisar Özel

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM