• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bankalar, eğitimciye  15 bin lirayı çok gördü

Bankalar, eğitimciye 15 bin lirayı çok gördü

Bakanlık personeline 25 bin 500 lira promosyon veren bankalar eğitim çalışanlarına 15 bin lirayı bile vermedi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü promosyon ihalesine katılan 3 banka, başlangıç bedeli olan 15 bin TL teklife ulaşacak rakamı vermeyince ihale yapılamadı.

Geçen yılın ekim ayında revize edilen anlaşmayla Milli Eğitim Bakanlığı personeline 25 bin liralık promosyon ödemeyi kabul eden bankalar, önceki gün yapılan ihalede İl Milli Eğitim Müdürlüğü merkez ve merkeze bağlı eğitim kurum ve kuruluşlarında görevli eğitimcilere 15 bin lira promosyonu çok gördü. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şartnamedeki başlangıç bedeli olan 15 bin TL teklife ulaşılamadığından ihalenin yapılamadığı açıklandı. İHA’nın aktardığına göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğü şu açıklamayı yaptı:

‘EĞİTİM ÇALIŞANLARIMIZIN KARARI ÖNEMLİ’

“Promosyon ihalesi öncesi şeffaflık ve demokrasi anlayışı gereği ihale şartnamesi hazırlanırken eğitim işkolundaki tüm sendikaların şartnamede bulunmasını istedikleri koşullar oluşturulmuştur. 21 Mart Salı günü öğleden sonra müdürlüğümüzde yapılan ihaleye 3 banka katılmıştır. İhaleye katılan banka temsilcileri şartnamedeki başlangıç bedeli olan 15 bin TL teklife ulaşılamadığından ihale yapılamamıştır. Bu sonuç değerli eğitim çalışanlarımızın vereceği kararla sürdürülecektir.”

BAKANLIK PERSONELİNE 25 BİN 500 LİRA PROMOSYON

Geçen yılın ekim ayında Milli Eğitim Bakanlığı ve Vakıfbank Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu 31 Aralık 2023’te süresi dolacak maaş promosyon sözleşmesi, iki yıl ilaveyle revize edilmiş, daha önce personel başına alınan 3 bin liraya ek olarak 22 bin 500 lira daha ödenerek maaş promosyonu 25 bin 500 liraya yükseltilmişti.

Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci de Şubat ayının başında yaptığı açıklamada, geçen yılın ortalarından bu tarafa promosyon sözleşmesinde revizyon istediklerini, yeni yılla birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci tarafından ilgili bankaya teklif sunulduğunu belirtmiş, “Gelen teklif çalışanlarla alay eder bir yaklaşımda. Buradan bankayı da uyarıyoruz, hak ettiğimizi vermez iseniz biz yaptırım paketimizi devreye sokarız” açıklamasında bulunmuştu. Bilindiği gibi 2021 yılının aralık ayında varılan anlaşmayla Afyonkarahisar merkez ve merkeze bağlı eğitim kurum ve kuruluşlarındaki çalışanlara ilgili banka tarafından 8 bin 830 lira promosyon ödemesi yapılması için anlaşma yapılmıştı. Haber Merkezi

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM