• DOLAR
  $1.240,49
 • EURO
  $0,3682
 • ALTIN
  $21.384,31
 • BIST
  1,0557
BAL’IN TADI KAÇTI

BAL’IN TADI KAÇTI

 

Bölgesel Amatör Lig için ,bu zamana kadar herkes bir şeyler söyledi; yazdı, çizdi, karaladı ancak karşılık bulamadı. Bulmasını da kimse beklemesin zaten.

 

Bu iş sadece futbolcuların çabalarıyla olmaz. Bu işin asıl sahipleri seslerini çıkarmazsa, sadece futbolcular hak aramaya çalışırsa ortaya söz dinlemeyen asi futbolcu ordusu çıkıverir bu da bence ortaya pek de nahoş olmayan şeyler ortaya çıkarır.

SEN AMATÖRSÜN KONUŞMAYA HAKKIN YOK (!)

Böyle bir ortamda Amatör Futbolcular çıkmış, ekmeklerinin peşine düşüp haklarını arıyorlar, birileri de çıkıp  “Hadi ordan ortalık Covit-19 kaynıyor sen hak arıyorsun öylemi!!! farkındamısın sen… Amatör Futbolcusun, profesyonel değilsin. Senin konuşmaya hakkın yok kardeşim derler (!) Tabi ya profesyonele futbol var, konuşma hakkı var. Amatör futbolcuya konuşma hakkı bile yok bu ülkede. Varsa yoksa profesyonel futbol.

TFF GÖREVİNİ YAPAMADI

268 tane Bölgesel Amatör Lig (BAL)’a katılan takım var. Bu takımların Başkan ve yöneticileri var. Bu insanların seçmiş olduğu bizlerin hakkını hukukunu arasınlar korusunlar diye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonları var. Bu Federasyonların Başkan ve yöneticilerinden oluşan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu var. Bu konfederasyonun çatısından oluşan TFF Amatör futbol kurulu var. Bu kurul Türkiye’deki amatör futbolu sevk ve idare etmesi amatör futbola dair kararların ve talimatların çıkması için TFF tarafından oluşturulmuştur.

HAYDİ BAŞKANLAR GÖREV SİZDE

Peki az önce saymış olduğum halkalar düzgün çalışmış olsa bugün Bal müsabakalarının oynatma kararı alınırmıydı elbette alınırdı. Ama maalesef bu konuda sadece futbolcular sesini çıkarmakta. Diğerleri sadece tiyatro seyreder gibi bu olayı izlemekte. Burada asıl sesini çıkarması gereken kişiler Başkan ve yöneticilerdir. Çünkü onlar harekete geçtiği zaman herkes görevini yapmak zorunda kalır.

Değerli başkanlar, şimdi sizlere sesleniyorum bu gençleri yalnız bırakmayın. Hadi göreyim başkanlığınızı yöneticiliğinizi.

BAL LİGİNE YENİ BİR ANLAYIŞ LAZIM

Diğer bir konu bugün Bölgesel Amatör Lig (BAL) ekonomik değeri bakımından ciddi rakamlara ulaşmakta. BAL Kulüplerinin bütçeleri, futbolcuların almış oldukları ücretler TFF 2. lig ve TFF 3. ligi neredeyse geride bırakmış durumda. Bir anlamda bu lig; Amatörlükten sıyrılmış, profesyonel olamamış, arada kalmış LİG.  Bu ligin yeni düzenlemeye ihtiyacı olduğu açıktır. Yetkililer daha iyi bilirler benden sadece hatırlatması.

“UNUTMAYIN; EN KÖTÜ KARAR, KARASIZLIKTAN İYİDİR”

Bir yıla yakındır Amatör liglerle ilgili karar verilemedi ve süreç çok kötü yönetildi ve yönetilmeye devam ediyor… Bir an önce net kararlar alınması lazım. Amatör futbol camiası bunu bekliyor. Futbolcu kardeşlerimiz her yolu denediler Bakanlıkla, TFF ile görüştüler net sonuç alamadılar. Almaları da biraz zor görünüyor. Çünkü karşılarında muhatap bulamadıkları için ne yapsalar boşa çıkıyorlar. Bunların içinde evine aylardır ekmek götüremeyenler var. Çoluğunun çocuğunun yüzüne bakamayan ve çaresizlik içinde yaşam mücadelesi vermeye çalışan kardeşlerimiz biran önce çözüm bekliyor. Lütfen ama lütfen biraz evvel şu işi çözün ve Amatörleri rahatlatın.

Katılım ücretleri toplanmaya başladı  bu sevindirici haber umarım bunu devamı gelir de yerelde SAL, 1.Küme içinde olumlu gelişmeler yaşanır. “Unutmayın, en kötü karar karasızlıktan iyidir. Haber yorum Alaattin Yeşilçay

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM