• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Azerbaycan’a selam olsun

Azerbaycan’a selam olsun

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi olağan Ekim ayı toplantısını gerçekleştirdi.  Burhanettin Çoban Başkanlığında toplanılan birleşimde  Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik yapılan saldırısı kınandı. İGM Başkanı Burhanettin Çoban ve Meclis Üyeleri açıklama yaparak ‘‘Kardeş Ülke Azerbaycan’ın Yanındayız’’ mesajını verdi.

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda ekranlara Türkiye Cumhuriyeti Devleti Bayrağı ve Azerbaycan bayrağı yansıtıldı.  Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik yapılan saldırısı kınandı. İGM Başkanı Burhanettin Çoban ve Meclis Üyeleri açıklama yaparak ‘‘Kardeş Ülke Azerbaycan’ın Yanındayız’’ mesajını verdi. Çoban ;”

Türkiye, Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edecektir. Ermenistan’ı bir kez daha kınıyoruz. Bunun dışındaki bütün davranışlar Ermenistan’ı şımartmaya fırsat tanıyacaktır. Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarını derhal terk etmesiyle bölge yeniden barışa ve huzura kavuşacaktır. Bölgede Dağlık Karabağ’ın işgaliyle başlayan krize artık bir son verilmelidir.  Türkiye tıpkı bir asır önce yapıldığı gibi yeni kurulan dünya düzeninden dışlanmak isteniyor. Suriye’den Akdeniz’e kadar uzanan kriz noktalarını birleştirdiğimizde Türkiye’nin kuşatma altında olduğu görülüyor. Biz oyunu çok önceden gördük. Ülkemizin bütünlüğünü korurken kuşatmayı yaracak adımları birer birer hayata geçirmeye başladık. Bugüne kadar ne dediysek yaptık. Hep söylediğimiz gibi başaramadılar, başaramayacaklar. Artık hem sahada hem masada asli yeri olan ülkelerden biriyiz. Kimi zaman terör örgütleri kimi zaman ekonomik baskılarla yolumuzdan döndürmeye çalıştılar. Bugün Türkiye terör örgütleriyle mücadelesinde tarihinin en başarılı günlerini yaşıyor. Hiçbir teröriste nefes aldırmıyoruz. Mücadeleyi sınırlarımızın ötesine taşıyarak cevap veriyoruz. Ermenistan aşağılık katliamlarla işgal ettiği Karabağ sorunu henüz çözülmemişken yeniden Azerbaycan topraklarına saldırdı ama bu sefer hiç beklemediği bir sonuçla karşılaştı. Türkiye olarak tüm imkânlarımızla ve kalbimizle Azerbaycan’ın yanındayız ve yanında olacağız. Azerbaycan ordusu pek çok yeri işgalden kurtardı. Karabağ işgalden kurtulana kadar bu mücadele sürecek” dedi.

10 ADET KADRO DEĞİŞİKLİĞİNİN YAPILMASI KONUSU GÖRÜŞÜLDÜ

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Gündemde şu maddeler görüşüldü; “Dinar İlçesine bağlı Kınık Köyünde bulunan mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, 3287 parsel numaralı iki bin 7 metrekare yüzölçümlü arsa vasfındaki taşınmazın, tahsisinin iptal edilerek taşınmazın üzerinde bulunan, petrol istasyonu ve müştemilatı ile birlikte kiraya verilmesi konusu görüşüldü. Toplantıda ayrıca Afyonkarahisar Atıksu Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliğine, İl Özel İdaresi tarafından ödenmesi gereken, İnşaat Katılım Payı ödeneğinin aktarılması konusu. 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/L ile İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 11. Maddesi gereğince 10 adet kadro değişikliğinin yapılması konusu. Sandıklı İlçesine bağlı, Kusura Köyünde bulunan, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, 2007 parsel numaralı, 3 Bin 184,00 metrekare yüzölçümlü arsa ve hane vasfındaki taşınmazın uygun görülen 100,00 metrekarelik kısmına, köy fırını yapmak amacıyla tahsis edilmesi konusundaki komisyon raporları görüşüldü.

YOLUN KALDIRILMASI AMAÇLI HAZIRLANAN, İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantı şu gündem maddeleri görüşülerek devam etti; “Evciler İlçesine bağlı Akyarma Köyünde yer alan, tapusunda 132 ada, 2 parsel numarası ile kayıtlı, mülkiyeti Ecodab Gıda Tarım Kozmetik Yağ Yem Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine ait, taşınmazın üzerinde “Organize Tarım ve Hayvancılık Alanı” amaçlı olarak hazırlanan, imar planı ve eklerinin onaylanması konusundaki komisyon raporu, Çay İlçesine bağlı Koçbeyli Köyünde yer alan, 290 ada numaralı taşınmazda 12.02.2014 tarih ve 2014-960 sayılı Mahkeme Kararı uyarınca hazırlanan 1 paftadan ibaret 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ve eklerinin onaylanması konusundaki komisyon raporu, Dinar İlçesine bağlı Yıprak Köyünde yer alan, 110 ada, 28 parsel ve bitişiğinde yer alan 110 ada, 26 parsel numaralı taşınmazlarda mülga Yıprak Belediyesi tarafından hazırlanan mevcut imar planlarında bulunan 7.00 metre genişliğindeki yolun kaldırılması amaçlı hazırlanan, imar planı değişikliği ve eklerinin onaylanması konusundaki komisyon raporu görüşülerek son buldu. Selçuk Taşkın

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM