• DOLAR
  $3.230,6200
 • EURO
  $0,7660
 • ALTIN
  $42.299,9900
 • BIST
  1,1415
Ayvalı hayallerinin peşinden koşuyor!

Ayvalı hayallerinin peşinden koşuyor!

 

Afyonkarahisar’da haftada 3 gün antrenman için toplam 240 kilometre git-gel yapan 18 yaşındaki Sultan Ayvalı’nın futbol aşkına mesafeler engel olamadı. Afyon İdman Yurdu takımın A  ve Genç takımında  oynayan genç, güzel ve zeki  kız yaşıtlarına da tavsiyelerde bulunarak, “Hiçbir zaman hayallerini bırakmasınlar, hayallerinin peşinden koşsunlar” dedi.

 

 

 

 

Afyonkarahisar merkeze 40 kilometre uzaklıkta olan Kılıçarsalan ilçesinde oturan 18 yaşındaki Sultan Ayvalı, 5 yaşında sokakta arkadaşlarıyla birlikte futbol oynamaya başladı. Yaşıtlarına göre futbolu çok çabuk öğrenen ve iyi oynayan Ayvalı’ya anne ve babası da destek oldu. Sultan  15 yaşında kendisini göstererek Afyon İdman Yurdu altyapı takımına transfer oldu. Sultan , futbol aşkı içinde haftada 3 gün toplamda 240 kilometre gidip geliyor. Genç kızın şimdiki hedefiyse önce Genç Milli Takımı’nda oynamak.

“SEVEREK GELİP GİDİYORUM”

Sultan Ayvalı, 240 kilometrelik yolun kendisini yormadığını söyleyerek, “Futbolu çok seviyorum. Kendimi milli takımda görmek istiyorum. Yaşıma göre iyi olduğumu düşünüyorum. Hocalarımın desteğiyle en iyi yerlere geleceğime inanıyorum. Kılıçarslandan gidip geliyorum. Gidip gelmek beni yormuyor. Okuluma da devam ediyorum. A takımdaki ablalarım olmak üzere hocalarımı hep kendime örnek görüyorum” diye konuştu.

“HEDEFİM EN İYİ YERLERE GELMEK”

Mahallede ‘Futbol erkek sporudur’ gibi cümleler duyduğunu söyleyen Ayvalı, “Anne ve babam hep arkamda durdular. Bu sporu erkek sporu olarak görmüyorum. Yaşıtlarım hiçbir zaman hayallerini bırakmasınlar, hayallerinin peşinden koşsunlar. Kılıçaslan’dan  buraya gelmek beni yormuyor. Kendime özgüvenim yükseliyor. Bazen arkadaşlarımla gidip geliyorum. Yeşil çim benim hayalim ve burada da oynamayı sürdüreceğim. En iyi yerlere gelmeye çalışacağım” ifadelerini kullandı. ALAATTİN YEŞİLÇAY ÖZEL HABER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM