• DOLAR
  $1.305,53
 • EURO
  $0,484
 • ALTIN
  $18.865,07
 • BIST
  0,9650
‘Avrupa mum ve odun stoklarken biz 500 bin konut projesi açıklıyoruz’

‘Avrupa mum ve odun stoklarken biz 500 bin konut projesi açıklıyoruz’

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay dün bir basın toplantısı düzenledi. Uluçay, “Avrupa tarihinin en soğuk kışında doğalgaz bulamadığı için mum ve odun stoku yaparken biz 500 bin konut projesini açıklıyoruz. İlimiz genelinde toplamda 3 bin 827 konut yapılacaktır” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Toplantıya İl Yönetim Kurulu üyeleri Ali Akçasu, Ahmet Kışpınar ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Uluçay, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın öğrencilere, öğretmenlere, velilere, eğitim camiasına ve ülkeye hayırlı olmasını temenni etti. Daha sonra Başkan Uluçay Ahilik haftasını da kutladı.

‘İLİMİZ GENELİNDE İSE TOPLAMDA 3 BİN 827 KONUT YAPILACAKTIR’

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sosyal konut projesi de Başkan Uluçay’ın gündemindeydi. Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı sosyal konut kampanyası olan “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi” ile 81 ilimizde ve tüm ilçelerimizde 500 bin konut, 250 bin konut amaçlı arsa ve 50 bin iş yeri yaparak milletimizin istifadesine sunulacağını vurgulayan Uluçay, “İlk etapta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kayseri ve Gaziantep’te konutlar yapılacak.İlimiz genelinde ise toplamda 3827 konut yapılacaktır” ifadelerine yer verdi.

‘MERKEZ İLÇEYE BİN 418 KONUT YAPILACAK’

Başkan Uluçay, “Afyonkarahisar merkezde Gökçe Mahallesi 1. Bölgeye 578, 2. Bölgelere 649 ile birlikte ek olarak 191 konut olmak üzere merkezde toplam 1418 konut, 50 konut Beyyazı beldemize,316 konut Emirdağ’a, 204 konut Bayat’a, 157 konut Çobanlar’a, 63 konut Dazkırı’ya, 136 konut Haydarlı beldemize, 36 konut Tatarlı beldemize, 96 konut İscehisar İlçemize, 278 konut Sandıklı ilçemize, 200 konut Gömü beldemize, 164 konut Sinanpaşa ilçemize, 106 konut Güney beldemize,94 konut Kılınçarslan beldemize, 127 konut Başmakçı ilçemize, 150 konut Bolvadin ilçemize, 63 konut Hocalar ilçemize, 110 konut Kızılören ilçemize, 59 konut da Pazarağaç beldemize yapılacaktır. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Emeği geçen milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi ülkemize, milletimize hayırlı olsun” dedi.

BOLVADİN, EMİRDAĞ, ÇOBANLAR VE BAŞMAKÇI’YA HASTANE MÜJDESİ

Uluçay “Bununla birlikte Bolvadin ve Emirdağ devlet hastanelerinin ihalelerinin 25 Ekim’de yapılacağını, Çobanlar ve Başmakçı Devlet Hastanelerinin ise ihalelerinin yakın zamanda yapılacağının müjdesini duyurmak istiyorum. İlçelerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

‘AFYONKARAHİSAR TÜRKİYE’DE EN ÇOK PROJE ÜRETEN İLLERİN BAŞINDA YER ALIYOR’

Afyonkarahisar’ın Türkiye’de en çok proje üreten illerin başında yer aldığını söyleyen Başkan Uluçay, “Afyonkarahisar bu yüzyılın projesi ile birlikte daha çok kalkınan bir şehir olacaktır.Zira, Cumhurbaşkanımızın açıkladığı bu proje sadece bir konut projesi değil! 250 alt sektörü etkileyecek, yeni istihdam alanları yaratacak, ekonomiyi büyütecek, sanayide çarkları hızlandıracak, üretime katkı sağlayacak dev bir yatırımdır” dedi.

‘ABD’DE ACİL SERVİS ÜCRETİ 4 BİN 600 DOLAR, TÜRKİYE’DE ÜCRETSİZ’

Başkan Uluçay bir telefon modeli üzerinden ABD ile Türkiye’yi kıyaslayanlarla ilgili de şöyle dedi; “Örneğin Amerika’da; acil servis ücreti: 4 bin 600 dolar (Ambulans+Hastane), Tedavi için gereken çalışma 80 gün süredir. Türkiye ise Acil servis ücreti sıfır liradır. Tedavi için gereken çalışma sıfır gündür. Sağlık en önemli ihtiyaç iken iletişim konusu bir marka veya model ile değil, farklı marka ve model iletişim araçları ile de çözümlenebilir. Bir üretim üssü haline gelen ve İHA, SİHA, TİHA’larla dünyada parmakla gösterilen güçlü Türkiye’miz, yakın zamanda iletişim alanında da dünyaya hükmedecek iletişim ürünlerini üretecektir. Ülkemiz bir cep telefonu üzerinden kıyaslama yapılabilecek bir ülke değildir, kıyaslama yapılacaksa elzem konular üzerinden, sosyal devlet anlayışının gereğini yerine getiren ülkelerin durumları üzerinden yapılmalı.

‘AVRUPA MUM VE ODUN STOKU YAPARKEN BİZ 500 BİN KONUT PROJESİNİ AÇIKLIYORUZ’

Uluçay konuşmasında muhalefeti de eleştirerek Avrupa Birliğinin nostaljik bir kış geçireceğini söyledi. Uluçay şöyle konuştu; “Bugün Avrupa mum ve odun stoklayarak nostaljik bir kışa hazırlık yaparken enerji krizi ile mücadele için yeni kısıtlamalar getiriyor. Birçok ülke klimaların tasarruflu kullanılması için düzenleme yaparken, İsviçre’de halktan kış için mum ve odun stoğu yapmaları istendi. Elbette enerji krizinin sonuçları bunlarla sınırlı kalmıyor. Kriz, Avrupa’daki fabrikalara teker teker kilit vurdurmaya başladı. Şimdi batan, dün 500 bin konut projesini açıklayan Türkiye mi yoksa evlerine mum alıp odun stoklayın diye çağrıda bulunan Avrupa mı? Takdiri aziz milletimize bırakıyorum.

‘2023 SEÇİMLERİNDE DE ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATACAĞIZ’

AK Parti Milletvekillerinin saha çalışmalarını da dile getiren Uluçay “2023 öncesinde teşkilatımız ve milletvekillerimiz saha çalışmalarını aralıksız sürdürürken, şehrimiz, ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimizde ayak basmadığımız nokta kalmadığı gibi ikinci tura başlayarak vatandaşlarımızı dinliyor, taleplerini topluyoruz. Ayrıca önümüzdeki kış döneminde doğalgazı olmayan dar gelirli ailelerimizin kömür fiyatlarından dolayı sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Bu konuda da Milletvekillerimiz ile birlikte Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bakanlarımıza rapor hazırlayıp destek talebinde bulunduk. Konunun takipçisi olacağız. Biz AK Parti olarak birileri gibi sadece sosyal medyada ve masada değil, hem masada hem saha çalışarak bu güne kadar büyük başarılar elde ettik. İnşallah 2023 seçimlerinde de çok büyük bir başarıya imza atarak hizmetlerimizi sürdüreceğiz.  Buradan başta Milletvekillerimiz olmak üzere tüm teşkilatlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞARILI ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞİ YAPAN ZEYBEK’İ TEBRİK ETTİ

Afyonkarahisar Belediyesi’nin faaliyetlerini de değerlendiren Uluçay şöyle konuştu; Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’da her yıl yoğun bir katılımla gerçekleştirilen, sektör adına önemli kazanımların elde edildiği Uluslararası GastroAfyon Gastronomi Festivali’nin bu yıl dördüncüsü düzenlenecek. Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği işbirliğinde TÜRSAB Afyonkarahisar Bölge Temsilciliği’nin desteğiyle gerçekleştirilecek festivalde, Afyonkarahisar’ın gastronomi zenginlikleri tüm dünyaya tanıtılacak. Afyonkarahisar Motor Sporları ve Festival Merkezi’nde 7-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde, ‘Bizim mutfağımızda sadece yemek değil, insan da pişer’ temasıyla ‘Mevlevi Mutfağı’ başta olmak üzere tüm yöresel lezzetler ve coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımı yapılacak. Yerli yabancı şefler, gastronomi profesyonelleri ve ünlü gurmelerin yanı sıra yerel ve ulusal medya temsilcilerinin katılacağı festivalde, tüm yönleriyle Afyonkarahisar anlatılacak ve katılımcılara tam bir lezzet şöleni sunulacak. Başarılı organizasyonlara ev sahipliği yapan Afyonkarahisar Belediye Başkanımız ve ekibini tebrik ediyor görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

‘EĞİTİM DESTEĞİNİN HAYIRLI OLMASINI DİLERİM’

“Sosyal Belediyecilik alanında büyük hizmetlere imza atan Afyonkarahisar Belediyemiz, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize eğitim desteğini sürdürüyor” diyen Uluçay sözlerini şu ifadelerle noktaladı; 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında verilecek eğitim yardımı miktarı Belediye Meclisi kararıyla belirlendi. Buna göre ihtiyaç sahibi olmak şartıyla; öksüz yetim olan öğrencilere, kendisi yüzde 40 ve üzeri engelli olan öğrencilere, anne ve babası resmi ayrı olup ihtiyaç sahibi olan öğrencilere ve diğer ihtiyaç sahibi öğrencilere verilecek eğitim desteğinin hayırlı olmasını dilerim.” Yurdanur Mergen

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM