• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AVRUPA HAYALİNDEN KÜME DÜŞMEYE

AVRUPA HAYALİNDEN KÜME DÜŞMEYE

 

Afyon Belediye Yüntaş Erkek Voleybol Takımı’nın kümede kalması mucizelere bağlı.

 

Geçtiğimiz yıl bu günlerde AXA Süper Ligine çıkan  Afyon Belediye Yüntaş bu yıl çıktığı ligden küme düşüyor. Sakatlıklar, maddi sıkıntılar ve yönetimin ilgisizliği sonucunda bu noktaya gelen Afyon Belediye Yüntaş’ın kümede kalması adeta mucizelere bağlı. Geçtiğimiz yıl birçok takımın korkulu rüyası olan ve bir yıl aradan sonra Efeler ligine çıkan Afyon Belediye Yüntaş, bu yıl peş peşe yaşadığı sarsıcı olaylar nedeniyle Türkiye Erkekler Voleybol  Liginden düşmenin eşiğine geldi. Sezon boyunca sadece 4 galibiyet alabilen Afyon Belediye Yüntaş, 13 mağlubiyetle 16 takımlı ligi 15’inci sırada yerini aldı.

BİR MUCİZE GEREKLİ

Afyon Belediye Yüntaş’ın kümede kalabilmesi için ligde  geride kalan maçlardan da en kötü 3-1’lik skorlarla galip ayrılması gerekiyor. Ancak Afyon Belediye Yüntaş’ın kümede kalması için bu da yetmiyor. Rakibi Sorgun, Solhan da geride kalan maçlarını kaybetmesi gerekiyor. Otoriteler kalan 10 maçtan  Solhan ve Sorgunspor’un puan yada puanlar alarak Afyon Belediye Yüntaş’ı bir alt lige iteceğini belirtiyorlar.AXA Efeler liignde bu zezon dört takımın düşecek olması da ayrı bir konu olarak dikkat çekiyor olması temsilcimizin ne kadar işinin zor olduğunu gösteriyor.

BU DURUMA NASIL GELDİ

Geçtiğimiz yıl başarılı bir sezon geçiren Afyon Belediye Yüntaş, bu sezon peş peşe gelen sakatlıklar, mali sorunlar, kenar yönetiminin oyuncuları motive edememesi ve yönetimin ilgisizliği yüzünden bu noktaya geldi.

TAKIMIN YARISINI GÖNDERDİLER

Flaş transfer olarak sunulan Alen Sket ile karşılıklı anlaşarak  geri gönderildi. Sezonun henüz başında ise Türkiye’nin en iyi liberoları arasında gösterilen Can Ayvazoğlu’nu almak için bir ay bekleyen yönetim bu oyuncuyu neden gönderdiği merak edilirken, Berkan Eryüz orta oyuncuyu gönderen antrenör Burak Hascan’ın başarısızlığına rağmen takımda tutulması dikkatlerden kaçmadı. Yerlerine alınan yabancı oyuncular da etkili olamadı. Tüm bu şanssızlıklara oyuncuların alacaklarının geç ödenmesi de eklenince peş peşe yenilgiler geldi.Sezon başında  yapılan transferler sonunda antrenör Burak Hascan ve yönetici İbrahim Yılmaz’ın kesin olarak Avrupa kupalarında yer alırız sözü havada kalırken takımın küme düşme potasında olması dikkat çekiyor.    Ayrıca alınan bilgilere göre takımdan gönderilecek oyuncuyu İbrahim Yılmaz, Ümit , Burak Hascan, Niyazi hoca ve İstatikçi Onur’un onayı sonunda gönderdikleri gelen bilgiler arasında yer aldı. Öte yandan takımın maliyetinin 4 Milyon dolayı olması akıllarda soru işareti bırakırken takımın küme düşme potasında olması ayrı bir konu olarak dikkat çeti.

KENAR YÖNETİMDEKİ İSTİKRARSIZLIK

Sezon başında yola Teknik Direktör Burak Hascan ile çıkan Afyon Belediye Yüntaş,17 maç sonunda alınan başarısız sonuçlardan mavi beyazlı yönetimin antrenör Burak Hascan’dan hesap sormaması yönetici İbrahim Yılmaz’ın en yetkili kişi ve takımı yakından bilmesine rağmen yönetime sorunları bildirmemesi ayrı bir konu olarak dikkat çekti. Diğer bir konu ise takımda bulunan oyuncuların antrenör Burak Hacan’a güven duymadıkları gelen bilgiler arasında yer aldı.Onca yaşanan olaylardan sonra   Afyon Belediye Yüntaş yine başarıyı yakalayamadı ve ligin dibine adeta demir atarak bu noktaya kadar geldi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM