• DOLAR
  $1.281,31
 • EURO
  $0,3892
 • ALTIN
  $16.949,16
 • BIST
  1,0474
ATSO’da yönetim bugün belli oluyor

ATSO’da yönetim bugün belli oluyor

İtiraz sürecinin tamamlanmasının ardından, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclisi, bugün ilk toplantısını gerçekleştirecek. En yaşlı üyenin başkanlığında toplanacak ATSO Meclisi, ilk olarak Meclis Başkanı ve iki katip üyenin seçimini gerçekleştirecek. Yeni meclis başkanı görevi devraldıktan sonra yönetim kurulu üyeleri seçilecek. Yönetim kurulu daha sonra görev taksimi yapacak.

1 Ekim Cumartesi günü yapılan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)seçimlerde itiraz sürecinin tamamlanmasının ardından meslek komitelerinden meclis üyesi seçilen şahıs firmaları dışında şirketler,dün mesai sonuna kadar temsilcilerini bildirdi. Böylelikle 55 meslek komitesinde 87 kişilik ATSO Meclisi üyesi belirlenmiş oldu. Bu sürecin ardından ATSO Meclisi bugün saat 15.00’te kendiliğinden toplanacak.En yaşlı üyenin başkanlık edeceği toplantının iki saat sürmesi bekleniyor. İlk olarak meclis başkanı seçilecek.

İLK ÖNCE MECLİS BAŞKANI SEÇİLECEK

Toplantıda önce ATSO Meclis Başkanı, iki meclis başkan yardımcısı ve meclis katip üyesi seçilecek. Meclis Başkanı seçildikten sonra görevi en yaşlı üyeden devralacak ve yönetim kurulu seçimi yapılacak. Yönetim kuruluna seçilecek üyeler, kendi arasında görev taksiminde bulunacak. 87 üyeli ATSO Meclisi’nde kırmızı lise 44, mavi liste 40, bağımsızlar da 3 üyelik kazanmıştı. Bu üyeler, mevcut başkan ve başkan adaylarından, kırmızı liste ile seçimlere giren Hüsnü Serteser ve diğer aday, mavi liste ile seçimlere giren Mahmut Önder Artuk’tan birisini ATSO Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçecek. Öte yandan, bugün ilk toplantısınıgerçekleştirecek olan ATSO Meclisi’ne ANMAK Limited Şirketi’nden Ali Çiloğlu’nun başkanlık edebileceği de edinilen bilgiler arasında. Kübra Ergün

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM