• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ATSO, Kan ver Afyon kampanyasına destek verdi

ATSO, Kan ver Afyon kampanyasına destek verdi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri, Oda üyeleri ve personeli, Türkiye Afyonkarahisarlılar Platformu tarafından Afyon Eğitim Vakfı eşgüdümünde başlatılan, Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi tarafından himaye edilen Kan Ver Afyon kampanyasına destek verdi.

 

Kan Ver Afyon kampanyasına destek amacıyla önce basın açıklaması yapıldı, ardından da kan verildi. Basın açıklamasında ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclis Kâtip Üyesi Osman Erdem, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Akif İşbilir, Hacı Sait Evrenkaya ve Hayrettin Güzbey, Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın, TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan, GGK İcra Komitesi Üyesi Yasin İsmet Gökgöz, ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ve ATSO personeli hazır bulundu.

 

VATANDAŞLARIMIZ RAHATÇA KAN BAĞIŞLARINA DEVAM EDEBİLİRLER

 

Kampanya hakkında gazetecilere açıklamada bulunan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Pandemi dolayısıyla Kızılay’ın kan stoklarında azalma oldu. Bunun üzerine Türkiye Afyonkarahisarlılar Platformu ve Afyon Eğitim Vakfı eşgüdümünde ‘Kan Ver Afyon’ kampanyası başlatıldı. Biz de Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu kampanyaya gönülden destek veriyoruz. Son Meclis toplantımızda bu kampanyayı hem Meclis üyelerimize, hem de Oda üyelerimize duyurmuştuk. Kızılayımız’ın yanındayız. Pandemi süresince var gücüyle çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Kızılay’a da teşekkür ediyorum. Kızılay’ın araçlarında Kovid-19 bulaşma riski sıfırdır. Vatandaşlarımız rahatça kan bağışlarına devam edebilirler” dedi.

 

HERKESİ KIZILAY’A KAN VERMEYE BEKLİYORUZ

 

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de “Kan bağışı hem vücut sağlığı için, hem de Kızılay’a yapılan bağış sayısı düştüğü için çok önemli. Türkiye Afyonkarahisarlılar Platformu’nun düzenlediği, Afyon Eğitim Vakfı’nın eşgüdümle takip ettiği bu organizasyona destek veren Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e, Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban’a, Üniversitelerimiz’e, tüm paydaşlara ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’ın değerli üyelerine teşekkür ediyorum. Herkesi Kızılay’a kan vermeye bekliyoruz. ‘Kan Ver Afyon’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

KANIN HER GÜN İHTİYAÇ OLDUĞUNU BİLİYORUZ

 

AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın, “Bu organizasyonun öncülüğünü yapan Türkiye Afyonkarahisarlılar Platformu’na, Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’e, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız’a, tüm paydaşlara çok teşekkür ederiz. AFSİAD olarak bu kampanyayı destekliyoruz” değerlendirmesinde bulunurken TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan da “Kanın her gün ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Bunun bilinciyle hareket ediyoruz. Bizler de TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu olarak bu kampanyaya destek veriyoruz” dedi.  Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker de “Türkiye Afyonkarahisarlar Platformu’nun başlattığı kan bağışında eşgüdüm görevi üstlendik. Bu kampanyanın diğer illere örnek olacağını düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.  Açıklamanın ardından ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile ATSO Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri, Oda üyeleri ve personel, kan bağışında bulundu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM