• DOLAR
  $1.011,04
 • EURO
  $0,3091
 • ALTIN
  $18.896,27
 • BIST
  1,0422
AŞI BİR BİLİMDİR. BİLİMİN NESLİ, UYRUĞU OLMAZ

AŞI BİR BİLİMDİR. BİLİMİN NESLİ, UYRUĞU OLMAZ

 

“Aşı konusunda devletimize, hükümetimize, sağlık bakanımıza ve yöneticilerimize tam destek veriyoruz” diyerek sözlerine başlayan Afyonkarahisar Giyim Eşyası İmalat ve Satıcılar Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Karnıbüyük; “Aşı bir bilimdir. Bilimin nesli, uyruğu olmaz. İngiliz’i, Fransız’ı, Çin’i, Türk’ü olmaz. Neticede bu aşıyı da ilk bulan Almanya’daki Türk vatandaşlarımızdır. Biz de Çin ile anlaştık. Çin’den gelen aşıyı da hep beraber vurulacağız. İlk olarak sağlık çalışanları vurulmaya başladı. İlerleyen haftalarda da bizim esnaflarımız bu aşıyı vurulmaya başlayacak. 3 milyon kadar aşı geldi devamının da gelmesinden tarafız. Biz esnaf ve sanatkârlar olarak sıra bize geldiğinde de gönüllü olarak gidip bu aşıları vurulacağız” dedi.

UFAK ESNAF VE SANATKÂR BİTME NOKTASINDA

“Aşının 7’den 70’e herkesin vurulması gerekiyor ve bu hastalığı gündemimizden çıkarmamız gerekiyor” diyerek sözlerini sürdüren Karnıbüyük; “ Ekonomi çok büyük zarar gördü, hala daha zarar görmekte. Ufak esnaf ve sanatkâr bitme noktasında.  Sadece ufak esnaf sanatkâr değil tüm toplum bitme noktasında. Bu tüm toplumun eski düzene dönebilmesi için de herkesin aşı olması gerekiyor. Biz de gönüllü olarak aşı olmaya gideceğiz. Aşıyı da tavsiye ediyoruz. Yani bilimin dini uyruğu olmaz” dedi.

AŞININ BİR AN ÖNCE TOPLUMA UYGULANMASI GEREKİYOR

Yerli aşıyı da savunan Karnıbüyük; “Yerli aşının çıkması daha önemli. Neden önemli Çin’den gelen aşıya para veriyoruz. Türkiye’de üretilen aşıya da para harcanacak ama o verilen para Türkiye’de kalacak. Yerli ve milli olduğumuz için yerli aşıyı da tavsiye ederiz. Fakat yerli aşımız çıkıncaya kadar Çin aşısını da kullanmak zorundayız. Çin aşısı veya İngiliz aşısı fark etmez. Neticede bilim insanları olarak Türkiye Dünya’yı yöneten bilim insanlarını yetiştirdi. Dünya’nın her yerinde Türk bilim insanları var. Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bilim insanları da üniversitelerdeki bilim insanları da deneme aşamalarında geçerek bu aşıya katkı sağladılar. 3. Faz denen bir aşamaları kaldı onların da. O aşamaları da geçtikten sonra, yerli aşı üretime geçilince onu da arkadaşlarımıza, esnafımıza, halkımıza tavsiye edeceğiz. Neticede bu aşının bir an önce topluma uygulanması gerekiyor. Yerli veya ithal olması fark etmiyor. Tabi yerli olursa daha da memnun oluruz.” diyerek yerli aşıya da destek verdiğini açıkladı.

BİLİM İNSANLAR İÇİNDİR

Eğer fazla üretim yapılırsa yerli aşının da ihraç edilmesi gerektiğini söyleyen Karnıbüyük, “Bilim insanlar içindir ve tüm dünya insanlarının kullanması gerekir” dedi.“Ne mutlu Türk bilim insanları bu aşıyı bulmuşlar.” diyen Karnıbüyük, “İnşallah daha da geliştirilir de 3. Dünya Ülkeleri ve ekonomi sıkıntıdaki ülkelere de bu aşı gerekirse ücretsiz verilir.” diyerek temennilerde bulundu. Son olarak “Ülkemizin de böyle bir yardımsever özelliği var, biz de atadan böyleyiz, atadan görgülüyüz” dedi. ÖZEL HABER HATİCE GÜLEÇ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM