• DOLAR
  $3.867,6900
 • EURO
  $1,1482
 • ALTIN
  $60.580,1600
 • BIST
  1,1601
Asgari ücret zammı ne kadar olacak?

Asgari ücret zammı ne kadar olacak?

 

2021 asgari ücret zammı görüşmelerinin 2. toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. 7 milyon çalışanı direkt olarak ilgilendiren görüşmelerde vatandaşlar, ‘asgari ücret zammı ne kadar olacak? ‘asgari ücret zam oranı’ başlıklarını sorgulayarak konuyla ilgili en güncel bilgilere ulaşmak istiyor.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI BELİRLENİYOR

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleme görüşmeleri kapsamındaki ikinci toplantısını yaptı. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) heyetinin görüşlerini sunduğu toplantıda, Hazine ve Maliye ile Ticaret bakanlıkları temsilcileri ekonomik veri ve raporları paylaştı.

ASGARİ ÜCRETİN ÜÇÜNCÜ TOPLANTISI 22 ARALIK’TA

TİSK’in ev sahipliğinde Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında çevrim içi olarak yapıldı. Basına kapalı olarak yaklaşık iki saat süren toplantıda, TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işveren kesiminin görüşlerini dile getirdi. Hazine ve Maliye Bakanlığının küresel rekabetteki duruma, Ticaret Bakanlığının da dış ticaretteki gelişmelere dair veri ve raporları paylaştığı toplantıda, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcileri de sunum yaptı. Komisyon, üçüncü toplantısını 22 Aralık Salı günü Türk-İş’in ev sahipliğinde yine çevrim içi yapacak.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN ASGARİ ÜCRET ZAMMI MESAJI

Başkan Erdoğan geçtiğmiz günlerde yaptığı açıklamada asgari ücret ile ilgili, “Görüşmeler devam ediyor. Görüşmelerde bakanlığımız bu görüşmeleri işveren-işçi kesimiyle yürütecekler. Bizim de önümüze gelecek, adımları birlikte atacağız. Temennimiz isabetli, hayırlı bir karar olmasıdır.” ifadelerini kullanmıştı. HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM