• DOLAR
  $3.920,9600
 • EURO
  $1,5297
 • ALTIN
  $58.171,3700
 • BIST
  1,2165
Arslan; “ Esnafın derdi büyük”

Arslan; “ Esnafın derdi büyük”

 

Saadet Partisi İl Başkanı Orhan Arslan; “İktidar, 17 gün tam kapanmaya geçiyoruz, herkes başının çaresine baksın demiştir.”

Arslan; “ insanların ev kirasını, elektrik, doğalgaz, su, telefon faturalarını nasıl ödeyeceğini, mutfak masraflarını nasıl karşılayacağını hiç düşünmemiştir.”

“Açıkladığı tek şey elektrik kesintisi olmayacağıdır. O da Haziran ayında faizi ile birlikte tahsil edilir” diyerek sözlerine başlayan Saadet Partisi İl Başkanı Orhan Arslan; “ Esnafın derdi ise daha büyüktür. Dükkan kirası, kredi ödemeleri, prim ödemesi, vergiler, araç sigortaları. Ne yazık ki iktidar bu problemlerin hiçbirini aklına bile getirmemiştir. İktidarın yapması gereken yasaklamadan önce insanımıza maddi destek vermesi ve sonra yasaklamaya gitmesi idi. Saadet partisi olarak her insanımıza 1000 lira yardım yapılması gerektiğini defalarca dile getirdik, tekraren ifade ediyoruz. Ayrıca kredi ödemeleri mutlaka ötelenmelidir” diye konuştu

3 YIL ZAM YAPILMAYAN İKRAMİYEYE 100 LİRA ZAM

Arslan; “Esnafımızın daha çok desteğe ihtiyacı vardır. Pirim ödemeleri, vergiler devlet tarafından karşılanmalı, kredi ödemeleri ötelenmeli ve mutlaka hibe desteği verilmelidir. Ne var ki iktidar bunları aklının ucundan bile geçirmemektedir. Bu süreçte yaptığı tek açıklama emeklilerin bayram ikramiyelerine yaptığı 100 liralık zam olmuştur. 3 yıl zam yapılmayan ikramiyeye 100 lira zam. Kimse kusura bakmasın ama bu dalga geçmek mahiyetindedir. Ekonomik krizin olmadığını, ekonomimizin gayet iyi durumda olduğunu ifade eden iktidar emeklinin ikramiyesine sadece 100 lira zam yapabilmiştir. Sadece bu bile ekonomimizin durumunu açıklamaktadır” diye konuştu.

PROBLEMİ KABUL ETMEK GEREKİYOR

“Bütün bunlar göstermektedir ki; bu iktidarın yönetme kabiliyeti kalmamıştır” diyerek sözlerine devam eden Arslan; “ Artık seçimle işbaşından uzaklaştırılması gerekmektedir. Saadet Partisi olarak ülkemizin çözülemeyecek hiçbir probleminin olmadığını bir kere daha ifade edelim. Problemleri çözmek için her şeyden önce problemi kabul etmek gelmektedir. Problemi görmezden gelerek, yok sayarak, önemsiz addederek, bir şeyler yapıyor algısı oluşturarak, suni gündemlerle üzerini örterek çözmeniz mümkün değildir. Ehliyeti ve liyakatı önemsemeden çözmeniz mümkün değildir. İsrafı, yolsuzluğu, rüşveti bitirmeden, lüks ve şatafat sevdasından kurtulmadan problemleri çözmeniz mümkün değildir. Biz ehliyet ve liyakata önem veren anlayışımızla, itibar için yapılan bütün masraflar israftır anlayışımızla, rüşvet alan da veren de melundur inancımızla, kaynakları üretime dönük yatırımlara aktarma kararlılığımızla bu problemlerin çözüleceğini biliyoruz. İnsanımızın geçim derdinin ancak bu şekilde çözülebileceğinin farkındayız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM