• DOLAR
  $1.980,39
 • EURO
  $0,3812
 • ALTIN
  $24.505,83
 • BIST
  1,0260
“Amatör liglerin oynatılması lazım”

“Amatör liglerin oynatılması lazım”

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle, yurt genelinde amatör futbol liglerinin oynatılıp oynatılmayacağı henüz netlik kazanmazken, liglerin oynatılması gerektiğini savunanların sayısı her geçen gün artıyor.

 

 

Afyonkarahisar’da da, spor otoriteleri, yetkililerin gerekli önlemleri bir an evvel alarak liglerin oynanmasına engel durumları ortadan kaldırmaları gerektiği ifade edilirken, maçların oynanmamasının virüsün verdiği zarardan daha büyük olacağına dikkat çekti.

 

HAYATI DURDURMAKLA VİRÜS YENİLMEZ

 

Spor otoriteleri: “Bilindiği üzere tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemi süreci oldukça zorlu geçiyor ve bu zorluktan amatör spor camiası da olumsuz etkileniyor. Ancak pandemi ve benzeri sorunları yenmenin yolu hayatı durdurmak değildir. Üstelik vücut bağışıklığını ve direncini arttıran sportif faaliyetlerle pandeminin önüne geçilmesi ve zararlarının en aza indirilmesi konusunda bilim adamları hemfikir. Bu doğrultuda profesyonel liglerin başlatılması da zaten bu anlayışa bir örnektir.

 

MAÇLARIN BAŞLAMASINI BEKLEYEN ÇOK

 

Diğer taraftan tüm Türkiye’de olduğu gibi Afyonkarahisar’ da amatör futbol branşında emeği ve alın teri ile geçinen, evine ekmek götürmeye çalışan binlerce insanımız var. Antrenöründen masörüne, malzeme tedarikçisinden sahada top koşturan futbolcusuna, hakeminden saha kenarında simit satanına kadar birçok insanımız bir an önce amatör liglerin başlamasını bekliyor.

 

ASKF ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI

 

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na, üzerine düşen sorumluluğun gereği olarak liglerin başlatılması için ne gerekiyorsa yapması çağrısında bulunuyoruz. Federasyon bir an evvel temsilcilikleri vasıtasıyla illere gerekli tıbbi ve teknik yardımları sağlamak ve tedbirleri almak suretiyle amatör futbolun oynanması önündeki engelleri kaldırmalıdır.

 

EN BÜYÜK ZARARI GENÇLER GÖRECEK

 

Pandemiyi hayatın içinde kalarak yenebiliriz, aksi takdirde sorumluluklarının gereğini yerine getirmeyenlerin vereceği zarar pandeminin verdiği zarardan daha az olmayacaktır. Üstelik sportif faaliyetlerin önündeki engellerin kaldırılmaması halinde en büyük zararı, geleceğimizin en büyük sermayesi olan genç nüfusumuz çekmiş olacaktır.Bu itibarla, ilimizde sporun tüm paydaşlarını ve kurumsal sorumluluğu olanları bu sorunu çözmek ve en kısa sürede amatör futbol liglerini başlatmak için harekete geçmeye çağırıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM