• DOLAR
  $1.017,5
 • EURO
  $0,3091
 • ALTIN
  $19.076,6
 • BIST
  1,0393
“AMACIMIZ 81 İLDE BU KOMİSYONU OLUŞTURMAK”

“AMACIMIZ 81 İLDE BU KOMİSYONU OLUŞTURMAK”

 

Afyonkarahisar Memur-Sen Engelli Komisyon başkanı Tamer Durmuş Hisar Gazetesi Muhabirleriyle yaptığı röportaj da Afyonkarahisar il genelinde engelli komisyonu oluşumu ile ilgili bilgiler verdi.

Yaklaşık bir buçuk ay öncesinde komisyon başkanlığına gelen Durmuş, pandemiden sonraki süreçte çalışmalarına hız vereceklerini belirtti. Durmuş “Bu komisyonumuzun bizimle oluşumu 1 buçuk aydır devam ediyor. Bir buçuk ay öncesinden biz bu görevi aldık ve ekibimizi kurduk. Çalışmalar konusunda daha yeniyiz, bir oluşum içerisindeyiz. Pandemi de bizim çalışmalarımızı biraz yavaşlatıyor. İnşallah ileriki zamanlarda güzel çalışmalara başlayacağız” dedi.

“AMACIMIZ 81 İLDE BU KOMİSYONU OLUŞTURMAK”

Ülke genelinde 72 tane oluşumun olduğunu belirten Durmuş 81 ilde bu komisyonları amaçladıklarını belirtti. Durmuş “Ülke geneli 72 tane oluşumumuz var, 72 ilde 9 ilde de çalışmalar devam ediyor. Amacımız 81 ilde de bu komisyonları oluşturmak” ifadelerini kullandı.

”AMACIMIZ ENGELLİ MEMUR KARDEŞLERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZMEK”

Komisyonun kuruluş amacının engelli memur bireylere destek olmak ve yaşadıkları sorunlara çözüm üretebilmek olduğunu aktaran Durmuş “Kuruluş amacımız, engelli memur kardeşlerimizin, yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde yaşadıkları sıkıntılara karşı destek olmak. Onların yanında durmak ve onlara çözüm üretmek.  Şuan için tabi pandemi sürecindeyiz ilk yapacağımız şeyler, kurum ziyaretleri yapıp engelli personellerimizle tanışmak. Komisyonumuz, şuanda 10 kişiyiz. Bizim buradaki amacımız Afyon ilindeki tüm memurları kapsayacak şekilde her kurumdan personel üye yaparak yelpazemizi geniş bir şekilde tutmak ve herkese geniş bir şekilde ulaşmak. İleriki dönemlerde bizim onlar ile ilgili bir araya gelerek, çeşitli seminerler, toplantılar yaparak onlarla kaynaşmak ile kaynaşmak” şekilnde konuştu.

“AFYON İLİMİZE 36 PERSONEL ATANDI”

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavında,  tercihleri geride bırakan adayların beklediği sonuçlar 13-19 Ocak 2021 tarihleri arasında ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyi kadrolarına, engelli kamu personeli yerleştirme işlemleri tamamlanmasının ardından adaylar iş başı yapmak için hazırlıklara başladı. Konu ile konuşan Durmuş Afyonkarahisar’a 36 personelin atandığını kaydetti. Durmuş “En son atama da Afyon ilimize 36 personel atandı, Bunların dağılımı 4 kurum şeklinde gerçekleşti. Milli eğitim, diyanet, Afsü, bir de emniyet olmak üzere toplam 4 kuruma 36 personelimizin ataması yapıldı” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM