• DOLAR
  $1.234,72
 • EURO
  $0,3828
 • ALTIN
  $16.865,72
 • BIST
  1,0522
‘Altın Bebek Dostu il’ değerlendirmesi tamam

‘Altın Bebek Dostu il’ değerlendirmesi tamam

‘Altın Bebek Dostu İl’ ödülü sahibi Afyonkarahisar’daSağlık Bakanlığı ekibinin yaptığı değerlendirme tamamlandı. Yapılan sunumda, başarılı çalışmalarından dolayı İl Sağlık Müdürü Dr. Serhat Korkmaz’ın nezdinde tüm personele teşekkür edildi.

 

 

 

 

Sağlık Bakanlığı’ndan bir ekip, ‘Altın Bebek Dostu İl’ ödülü sahibi Afyonkarahisar’da yaptığı çalışmaları tamamladı. Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ kapsamında başarılı çalışmalar yapan iller arasında olan Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğünün yürüttüğü anne sütü ve emzirmeye teşvik çalışmalarının durumunu incelemek amacıyla gelen Sağlık Bakanlığı değerlendirme ekibinden Dr. Hülya Tatlı,çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı. İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, yöneticiler, Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı (ÇEKÜS)birimi personeli, hastanelerden konuyla ilgi personel ve yöneticiler ile aile sağlığı merkezlerinden görevlilerin katıldı. Toplantıda bebek dostu hastaneler, anne sütü ve emzirme konusunda genel bilgilendirme yapan Dr. Tatlı, ziyaret ettikleri hastane ve aile sağlığı merkezlerinin değerlendirme sonuçlarını paylaştı. Dr. Hülya Tatlı, il genelinde yapılan çalışmaları övdü,anne sütü ve emzirmeye teşvik konusundaki çalışmalardan dolayı İl Sağlık Müdürlüğü idareci ve personeli olmak üzere emeği geçen bütün çalışanlara teşekkür etti.

KORKMAZ’DAN PERSONELE TEŞEKKÜR

Toplantı sonunda söz alan İl Sağlık Müdürü Korkmaz da hem değerlendirme ekibine hem de İlimizde kamu, üniversite ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında anne sütü ve emzirmeye teşvik konusunda çaba gösteren personellere teşekkür etti.

AFYON’A İLK ‘ALTIN BEBEK DOSTU İL’ ÜNVANI 2011 YILINDA VERİLDİ

Afyonkarahisar’a 2011 yılında verilen ‘Altın Bebek Dostu İl’ünvanı, her yıl yapılan değerlendirmelerin ardından yenileniyor. Amacı emzirmeye ve anne sütüne dikkat çekmek olan bu program ve verilen ‘Altın Bebek Dostu İl’ unvanlarının devamlılığı için Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen değerlendirme ekipleri belli aralıklarla inceleme ve değerlendirmelerde bulunuyorlar. AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM