• DOLAR
  $1.335,0800
 • EURO
  $0,2668
 • ALTIN
  $32.016,0000
 • BIST
  1,2164
Alt yapıda durmak yok!

Alt yapıda durmak yok!

 Hemen hemen tüm yaş gruplarında liglerde mücadele eden ve grup müsabakalarında önemli başarılara imza atan Afjet Afyonspor’un alt yapıdaki oyuncuların A takıma kazandırılması ile yapılan işlerin ne kadar doğru ollduğunu ispatladı.

Afjet Afyonspor antrenörlerinin bundan 3 yıl önce başlattığı altyapı hamlesi diğer takımlar için de örnek teşkil etti.

Alt yapıda iyiye gidiyoruz

Yaz kış demeden çocukların üzerine eğilen ve yetenekli olanlara Afjet Afyonspor’un çeşitli yaş kategorilerinde forma şansı veren antrenörler, çalışmalarının karşılığını almaya başladılar. Neredeyse tüm yaş gruplarında takımları başarılı olan Afjet Afyonspor’un grup müsabakalarında ilimizi en iyi şekilde temsil etmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Tecrübeli hocalar iş başında

Antrenörler Soner Ballıpınar, Süleyman Turan Saltuk, altyapı takımlarında geleceğin futbolcuları olabilmek için mücadele eden gençlerin üzerine titriyor. Altyapıya verdikleri önemle dikkat çeken ve belki de Afyonspor’un geleceğini kurtaracak olan antrenörler çocuklara futbolun tüm inceliklerini hem pratik olarak hem de uygulamalı olarak gösteriyorlar.

Yetenekler keşif ediliyor

Afjet Afyonspor’un başarılı antrenörlerinden Turan Saltuk, ilimizde çok iyi bir potansiyel olduğunu ancak çocuklarla bire bir ilgilenmek gerektiğini söyledi. Uzun yıllar bu işle uğraştıklarını ve hangi çocuğa ne eğitim verileceğini çok iyi bildiklerini belirten Saltuk “Bizim amacımız genç ve yetenekli gençlerin kaybolup gitmesine engel olmak. Antrenör arkadaşlarımızla çok iyi bir ekip çalışması yaparak Yozgat sporuna faydalı olacak çocuklara futbolun inceliklerini öğretiyoruz. Ardından yetenekli ve futbola ilgisi yüksek olan çocuklara lisans çıkartarak Afjet Afyonspor’da forma şansı bulmalarını sağlıyoruz” dedi.

.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM