• DOLAR
  $4.186,1500
 • EURO
  $0,9052
 • ALTIN
  $53.153,7000
 • BIST
  1,1309
  Albikere.com’a güven damgası

  Albikere.com’a güven damgası

 

 

Afyonkarahisar’ın ülke çapında hizmet veren alışveriş sitesi, Güven Damgası aldı.

 

Afyonkarahisar’dan doğan, üniversite öğrencilerinin eğitimine ve kadın istihdamını katkı sağlamasıyla Türkiye’de bir ilk olan, online alışveriş sitesi Albikere.com, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden “Güven Daması” aldı. Güven Damgası “Asgari güvenlik ve hizmet kalitesi standartlarına uyan hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıya verilen elektronik işaret” olarak tanımlanıyor.

1 MİLYON LİRAYA YAKIN CİRO YAPTI

Alibikere.com, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in öncülüğünde, Afyon Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi tarafından kuruldu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından da destekleniyor. Kurulduğu Temmuz ayından bu tarafa yaklaşık 5 ayda 1 milyonu aşkın görüntülenen ve yaklaşık 950 bin liralık ciro yapan albikere.com’un Güven Damgası  alması, müşterilerin daha güvenli alışveriş yapabilecekleri anlamını taşıyor.

GÜVEN DAMGASI NEDİR?

2017 yılında çıkarılan Elektronik Ticarette Güven Damgası Hakkında Tebliğ ile e-ticaret siteleri için Güven Damgası verilmesi karar bağlanmıştı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce verilen Güven Damgası bir şirketin asgari güvenlik ve hizmet kalitesi standardının varlığına işaret ediyor.

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Antalya’da açılan Yöresel Ürünler Fuarı’nda (YÖREX) Afyonkarahisar standını ziyaret eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na albikere.com’un Güven Damgası almasına verdiği katkılar dolayısıyla Afjet Afyonspor forması hediye etmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM