• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AKÜ, Kütahya’da fay hattı  tespit çalışması yapacak

AKÜ, Kütahya’da fay hattı tespit çalışması yapacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi Jeotermal ve Maden Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile Kütahya Belediyesi arasında ildeki fay hattının tespiti için protokol imzalandı.Afyon Kocatepe Üniversitesi Jeotermal ve Maden Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yıldız ile Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık arasında imzalanan protokole göre, aktif fayların tespit edilmesiyle ilgili araştırmalar yapılacak. İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, şunları aktardı:

BAŞKAN IŞIK: RAPOR HAZIRLANACAK

“7 Aralık 2022 tarihli meclis kararımızla söz konusu çalışmayla ilgili onayımız alındıktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü ile Belediye Başkanlığımız arasında yapılacak olan protokol gereğince Parmakören Mahallesi civarında deprem riski oluşturan aktif fayların tespit edilmesiyle ilgili bir araştırma geliştirme protokolünü imzalıyoruz. Gelecek yıllarda şehrimizin gelişen bölgesi olarak bildiğimiz Parmakören ve konutların yapıldığı kuzey Kütahya bölgesinde riskli fay hatlarının yerinin tam tespit edilerek oralara inşaat yapılmaması ya da uygun yerlere yapılması konusunda bir rapor ortaya çıkacak. Bunu da Afyon Kocatepe Üniversitemizin Jeotermal ve Maden Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile birlikte yapıyoruz. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum.”

PROF. DR. AHMET YILDIZ: KÜTAHYA BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi Jeotermal ve Maden Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yıldız ise, “2009 yılından bu yana 80’in üzerine proje gerçekleştirdik. 2023 yılında da bu projelerden bir tanesini de Kütahya Belediyemiz ile birlikte yapacağız. Kütahya bizim için çok değerli. Bu proje çerçevesinde Kütahya’ya hizmet etmekten son derece mutluyum” dedi. İHA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM