• DOLAR
  $3.916,3300
 • EURO
  $1,5260
 • ALTIN
  $57.996,9200
 • BIST
  1,2165
Akpınar; “İslam âlemi birbiriyle kavgalı hale gelmemiştir”

Akpınar; “İslam âlemi birbiriyle kavgalı hale gelmemiştir”

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar; “Dünyada ve ülkemizde barış ve huzur ortamının tesisi, ancak temel ve vazgeçilmez değerlerimizin hatırlanması ve hayata geçirilmesi ile mümkündür.”

Akpınar; “Kamil manada adalet, birlikte yaşama kültürü, sosyal dayanışma, ahlaki ve manevi değerlerin ihyası, haksızlıkla mücadele, fikir ve inanç hürriyeti, emniyet, yönetimde liyakat ve şeffaflık gibi prensipler; bunlar bir bakıma inancımızın temelini oluşturmaktadır” dedi. “İslam ülkeleri birbirleri ile çatışma ve kaosun kıskacına sürüklenmiş bulunmaktadır” diyerek sözlerine başlayan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar; “ Dünyada açlık almış başını gidiyor. Günde 25 bin, yılda ise 10 milyon insan açlıktan ölüyor. Bizler, her şeyden önce böyle bir sorumluluğumuz olduğunu idrak etmeliyiz ki yaşanan sıkıntılara çözüm bulabilelim. Çözüm bulmak tefekkürle ilgili! Ancak çözüm arayacağımıza yanlışları savunma yoluna girersek o zaman bu problemlerin üstesinden gelmemiz kesinlikle mümkün olmaz. Peki, nedir çözüm? Öncelikli olarak birbirimize hakaret etmeden, rencide etmeden bir masa etrafında bir araya gelmektir. Biz insanız konuşmak bizim en temel özelliğimiz. Dertleri paylaşma, çözüm üretme, birbirimize tavsiyede bulunma. Ama ne yazık ki bunu yıllardır çözemiyoruz, üstesinden gelemiyoruz. Ülkemizde toplumsal kamplaşma ve kutuplaşmayı ortadan kaldırmalı, İslam alemi olarak da bir araya gelebilmeliyiz.Her seferinde tekrar tekrar söylüyoruz, dilimizde tüy bitti; İslam alemi hiç bu kadar kamplaşmamış, birbiriyle kavgalı hale gelmemiştir. İşte Irak, Suriye, Filistin” dedi.

BİR ARAYA GELİNMEDEN BU PROBLEMLERİ ÇÖZMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

Bu sebeple Ramazan ayının buna vesile olmasını temenni ediyorum. Ülkemizde artan kamplaşma ve kutuplaşma ortamının ortadan kaldırılarak kardeşlik ikliminin tesis edilmesini diliyorum. Ramazan Ayında da En Büyük Meselemiz Geçim. Muhterem arkadaşlar, Burada da önümüze ister istemez geçim meselesi çıkıyor. Toplumun az bir kesimi istisna olmakla beraber toplumun büyük kısmı geçim sıkıntısı çekmektedir. Biz Ramazan ayını bu problemlerimizin konuşulduğu bir ay olarak görmek istiyoruz. Israrla bu konunun üzerinde duruyoruz, çünkü biz milletimizin derdini, sıkıntısını açık bir şekilde görüyoruz. Her ne kadar rakamlar aksini iddia etse de durum ortada; milletimiz geçinemiyor. Ramazan bir anlamda tefekkür ayıdır” diye konuştu

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM