• DOLAR
  $1.713,34
 • EURO
  $0,3743
 • ALTIN
  $23.340,3
 • BIST
  1,0186
Akpınar, “Gazetecilerin ve siyasetçilerin hedef gösterilmesi adamlığa yakışmaz”

Akpınar, “Gazetecilerin ve siyasetçilerin hedef gösterilmesi adamlığa yakışmaz”

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, ” Son dönemde gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırılar maalesef endişe verici şekilde artıyor” ifadelerini kullandı.

SALDIRILARA KARŞI ERDOĞAN’IN SESSİZLİĞİ ŞAŞIRTIYOR

Son dönemde gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırılar maalesef endişe verici şekilde arttığını belirten Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, “Gazetecilerin ve siyasetçilerin hedef gösterilmesi, ne siyaset adamlığına ne devlet adamlığına yakışır. Fikir ve düşünce özgürlüğünün ortadan kaldırılması manasına gelen bu durum ve yaklaşım insanlığa da siyaset adamlığına da yakışmamaktadır. Türkiye’mizin çözülmesi gereken o kadar çok meselesi beklerken, yaşanan şiddet olaylarından ve farklı gündemlerden dolayı artık esas meselelerimiz konuşulamıyor. Bu saldırılara karşı Sayın Cumhurbaşkanı’nın sessizliği bizi şaşırtmaktadır. Yetkililer bu durum karşısında sessiz kalamaz, kalmamalıdır” dedi.

TÜRKİYE ENFLASYONDA BİRİNCİ OLDU

Akpınar  Artan hayat pahalılığı, işsizlik ve evine ekmek götüremeyen vatandaşımızın dramı her geçen gün artmakta olduğunu belirterek, “Diğer tarafta mutlu bir azınlık, yaşanan bütün bu dramdan ya habersiz kalıyor ya da duymak istemiyor. Rakamlarla oynayarak sorunları gizlemeye çalışsalar da bu durum ancak yatsı vaktine kadar sürer ve sonra her şey ortaya çıkar. Türkiye, gıda fiyatları enflasyonunda yüzde 20.6 ile OECD ülkeleri arasında birinci oldu. Bu konuda birinciliği kimseye kaptırmamak gerçekten büyük başarı.”

YAZLIK VE KIŞLIK SARAYA HARCANAN PARA BU MİLLETE REVA MI?

Daha düne kadar tarımda kendi kendine yetebilen bir ülkenin şu an bu hale getirilmesi takdire şayan olduğunu belirten Akpınar sözlerine şöyle devam etti. ” Türkiye’nin üretimi artıracak yatırımlara ihtiyacı var. Tarımda sanayide ve teknolojide gerekli adımlarım atılması elzem. 2021 Yılı Yatırım Programı’na göre bu sene yazlık ve kışlık 2 yeni saray inşa edilecekmiş. Marmaris’teki yazlık saraya 640.5 milyon ve Bitlis Ahlat’taki kışlık saraya 99 milyon TL harcanması bekleniyor. Soruyorum sizlere bu harcanan para bu millete reva mı? Bu zihniyetten kurtulmadan Türkiye’nin ayağa kalması, problemleri çözmesi, fakirin halinden anlaması mümkün değil. Bir kere daha sesleniyorum düşünün bunları. Hakikaten, harcanan bu paralar içimizi sızlatıyor. Türkiye’nin bu tip yerlere değil, üretim tesislerine ihtiyacı var. Devlet adamı garibanın halinden anladığı zaman itibar görür. İnsanlar aç haldeyken bazı şeyleri düşünemez, yanlış hareketlere yönelebilir. Emin olun duyulan intihar haberlerinin de ana nedeni ekonomidir. Nasıl ülkede ekonomik sorun yok diyebiliyorsunuz. ”

SAMİMİYSENİZ PARTİ MENSUPLARIMIZI EKRANA ÇIKARTIN

Akpınar, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın, Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmesi, Saadet Partisi’nin olmadığı ekranlarda Saadet Partisi hakkında konuşulmasını başlattı. Saadet Partisi ile alakalı dışardan insanları konuşturacağınıza, samimiyseniz parti mensuplarımızı ekranlara çıkartıp bizim fikirlerimizi dinleyin.”

 

MUHALEFETE TEPKİ, İKTİDARA ÇAĞRI

Muhalefet, iktidarın yanlışlarını ortaya koymalı ve çözüm fikirleri sunmaları gerektiğini belirten Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, “Milletin manevi değerlerine saygısızlık yaparak hiçbir çözüm getiremezsiniz. Türkiye kutuplaştı, kamplaştı, milletimiz arasında gerilim çok fazla arttı. Gelin elbirliği ile bu gerilimi azaltalım. Muhataplarımızı hainlikle ve terörle itham etmeyelim. Yunus Emre’nin dediği gibi gelin tanış olalım işi kolay kılalım. Sevelim sevilelim. Dünya kimseye kalmaz” diyerek sözlerini tamamladı. HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM