• DOLAR
  $2.238,6100
 • EURO
  $0,7977
 • ALTIN
  $35.662,6800
 • BIST
  1,1866
Akmescit Mahallesi sakinleri doğalgaz istiyor

Akmescit Mahallesi sakinleri doğalgaz istiyor

 

Afyonkarahisar’ın ilk yerleşkelerinden birisi olan Akmescit Mahallesi merkezde yer alıyor. Kış aylarında mahalle sakinleri ısınmayı eski tip sobalar vasıtasıyla sağlıyor.

Akmescit Mahalle Muhtarı Celal Acar doğalgazın mahalleye gelmesi gerektiğini ve bu vesile ile vatandaşın da ferahlayacağını söyledi. Acar “Mahallemizde Afjet veya doğalgazımız yok. Doğalgaz şirketine müracaat ettiğimizde bize ‘yeterli abone sayısı olursa biz doğalgazı getiririz’ dediler. Benim mahallemde 550-600 tane ev var. 250-300 kişi ön abone kayıt oldu. Daha olacak kişiler var ama gelmez diyerek ihmal ediyorlar” ifadelerini kullandı.

“GEREKLİ MECRALARA SÖYLEDİK”

Mahalleye doğalgazın gelmesi durumunda hava kirliliği de olmayacağını söyleyen Akmescit Mahallesi Muhtarı Celal Acar doğalgazın gelebilmesi için Afyonkarahisar yetkililerine bildirdiklerini söyledi. Acar “Doğalgazın gelmesi için Belediye Başkanımız ve Valimize de müracaat ettik. Belediye Başkanımız yardımcı olacağını söyledi. Başkanımız çok çalışkan birisi, Allah razı olsun çalışıyor. Yapacağından da eminim.  Afyon’umuz da şuan bizim bu yukarı mahallelerde hava kirliliği fazla. Burada Afjet ve doğalgaz yok, bu yüzden vatandaşlarımız kömür, odun, lastik her şey yakıyor. Hava kirliliğinin giderilmesi için doğalgaza ihtiyacımız var. Türkiye’nin hiçbir yerinde abonelik istenmezken bizim mahallemizde abonelik istiyor. Afjet olan yerlere doğalgaz da koydular. Afjet olduğu yerde doğalgaz verdiği halde bizim mahallemize doğalgaz gelmiyor” şeklinde konuştu.

“Doğalgaz her yerde var, merkez mahalle de yok”

Afyonkarahisar’ın birçok yerinde bulunan Afjet ve doğalgazın mahallelerde vatandaşların tercihi durumunda. Afjet veya doğalgaz farklı olarak kullanılabiliyor. Tarihsel önem açısından da değerli Akmescit mahallesine yetkililerin vatandaşın ısınma problemini gidermek için yeni bir çalışma yapması gerekli. Mahalle Muhtarı Acar “İmzanın ve abonenin çok anlamsız olduğunu görüyorum. Ön aboneliği yapsak bile bugün Taşpınar mahallesinde 600 tane ev var 380 tanesi ön abone oldu oraya da gelmedi, seneye yapacağız dendi. Vatandaşta bu duruma tepki gösteriyor tabiî ki. Doğalgaz neden imza istiyor? Nerede bir imza toplanmış? Kasabalara dahi gitti doğalgaz, dairelere dahi gitti Afyon merkeze niye gelmiyor diye vatandaşımızda karşı çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM