• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Akdağ herkesin görmesi gereken bir tabiat harikası’

‘Akdağ herkesin görmesi gereken bir tabiat harikası’

 

 

Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün, “Bu bölgeye aşina biriyim. Sandıklı’ya geldiğimde ilçenin gelişmişliğine hayran oldum. Akdağ herkesin görmesi gereken bir tabiat harikası” dedi. Gün FM’de Turizm Saati programında Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu olan Sülün, daha önce Sultandağı kaymakamı olarak görev yaptığını belirterek, “Sandıklı’ya geldiğimde ilçenin gelişmişliğine hayran oldum. Sayın Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı beraberindeki yetkililerle birlikte Akdağ Tabiat Parkı yolunu ve tabiat parkı alanında otel olarak hizmet verecek olan sosyal tesisin açılışını yaptı. Akdağ herkesin görmesi gereken bir tabiat harikası. Tokalı kanyonu, Kurtini Mağarası ve içinde yaşayan yaban hayvanları ile Akdağ bambaşka. Herkesin Akdağ’ı görmesini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

 

‘HÜDAİ KAPLICASI MİNİ BİR TATİL KASABASI HAVASINDA’

 

Sandıklı denince akla Hüdai Kaplıcası’nın da geldiğini söyleyen Sülün, “Kaplıcamızda 4 bin yatak kapasitesi var. Kaplıca mini bir tatil kasabası havasında. Gelen misafirlerimizin Akdağ’ı görmesini, kaplıcamızda konaklamasını ve yöresel ürünlerimizi tatmalarını istiyoruz” dedi.

Yunus Emre’nin türbelerinden birinin Sandıklı’da olduğunu belirten Sülün, “Yunus Emre’nin Anadolu’da birçok yerinde makamı, mezarı var. Ama onu asıl yeri gönüllerdir. Yunus Emre kültürümüz ve dinimiz açısından çok önemli bir isim. İlçemiz inanç turizmi için gelen ziyaretçileri de bekliyor” diye konuştu. Sandıklı’nın büyük ve sürekli üreten bir ilçe olduğunu kaydeden Kaymakam Sülün, “İşletmeler oldukça köklü. Dededen toruna süren birçok işletme bulunuyor. Ahilik kültürü yarenlik kültürü ilçemiz için önemli. İlçemiz eğitim açısından da iyi durumda. İki tane meslek yüksek okulumuz var. Öğrencilerimiz oldukça gayretli. İlçemiz potansiyelini eğitime de güzel yansıtıyor” dedi.

 

‘SERALARDA 2 BİN KADIN İSTİHDAM EDİLİYOR’

İlçede bulunan seraların ilçe ekonomisi için önemli olduğunu belirten Sülün, “Jeotermal seralarda 2 bin kadın istihdam ediliyor. Ülkemizdeki jeotermal seraların yüzde 20’si ilçemizde bulunuyor. İlçemizin jeotermal enerji ile ısıtılması da çok önemli. Jeotermal enerjinin ilçemizde dokunmadığı kimse yok. Bence muazzam bir imkan” diye konuştu.

Sandıklı’da herkesin spor yapabileceği imkanlar bulunduğunu belirten Kaymakam Sülün, “Sadece futbolla yetinmemek lazım. Tüm spor dallarıyla ilgili imkanlar oluşturuyoruz. Yakın gelecekte çeşitli spor branşlarında Sandıklı ismini daha fazla duyacağımızı düşünüyorum” dedi.

“Kadın iyi yetişirse toplum iyi yetişir” diyen Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Sandıklı Kadın Kültür Evi’nde çeşitli alanlarda güzel eğitimler düzenleniyor. Tüm kadınlarımızı Kültür Evimizdeki faaliyetlere davet ediyoruz. Bir şehri tanımanın yolu onu adımlamaktan geçer. Sandıklı’ya gelin. Dokusuna, kokusuna şahit olun. Akdağ başta olmak üzere görülmesi gereken yerleri görelim. Sandıklı’yı gezelim, hissedelim.” Sandıklılı insanların gözlerinde ışıltı ve samimiyeti gördüğünü belirten Kaymakam Sülün Sandıklı’da görev yapmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM