• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK Parti’de temayül  tamam, söz Ankara’da

AK Parti’de temayül tamam, söz Ankara’da

AK Parti Afyonkarahisar teşkilatınca, 25 Mart Cumartesi günü 28. dönem milletvekili temayül yoklaması gerçekleştirildi. Yoklamaya il, ilçe, belde yönetim kurulları, gençlik ve kadın kolları ile mahalle temsilcileri katıldı ve elektronik ortamda 44 aday için oy kullandı. Sandık sonuçları Ankara’da değerlendirilecek ve Genel Merkez tarafından ilk 6 sıra milletvekili aday listesi açıklanacak.

AK Partililer Afyonkarahisar’da, 14 Mayıs’ta yapılacak 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçiminde gösterilecek milletvekili adaylarının belirlenmesine yönelik temayül yoklamasına gitti. Partililer E-temayüle yoğun ilgi gösterirken 44 aday adayının yer aldığı belirleme listesinde 2 bin 300 teşkilat mensubundan yaklaşık 2 bin 100’ü bilgisayar başında oy kullandı. Afyonkarahisar’da ki temayül yoklaması için Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Amasya Milletvekili Hasan Çilez ile AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Nesrin Semiz görev aldı.

TERCİHLER GENEL MERKEZE ONLİNE OLARAK AYNI ANDA İLETİLDİ

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, şu açıklamayı yaptı: “AK Parti her zaman demokrasiden yana ve tarafsız bir şekilde aday belirleme sürecini gerçekleştirmiştir. Bugün de online olarak düzenliyoruz. İlki 2019 yerel seçimlerinde bugün biraz daha kapsamlı bir şekilde aday adaylarımızın fotoğraflarını da görecek şekilde hazırlandı. Adaylarımızın fotoğrafları da isimleri de görülebiliyor. Bu şekilde altı tane aday adayımızı seçebiliyorlar ve genel merkez aynı anda online olarak bunu görebiliyor. Ben seçimlerimizin Afyonkarahisar’a hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bugün gördüğünüz gibi çok gerçekten güzel bir katılım var. Teşkilatlarımızdan, ilçelerimizden, beldelerimizden gelen arkadaşlar olmak üzere 2 bin 300 civarında teşkilat mensubumuz oy kullanıyor. Katılımın ne kadar yüksek olursa bizim için o kadar belirleyici olur.”

‘EN ÇOK OY ALANLAR ÇAĞIRILACAK’

Uluçay, temayül sonuçlarıyla ilgili nasıl bir yöntem izleneceğiyle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Genel Merkez daha önceki temayüllerde online olarak direkt bir üst kurula bunları veriyor. Bir üst kurul da zaten 44 aday adayından 15-20 civarında kişiyi çağıracak. Zaten orada açıklanmış oluyor. Yani burada biz sıralamadık. Sadece altı kişiyi seçmiş olduk. Dolayısıyla onun iki katı veya işte iki buçuk katı şeklinde genel merkez bayan genç kontenjanına göre çağırıyor. Ona göre üst kurul da zaten oraya gidenler temayülde iyi bir oy almış oluyor.” Haber Merkezi

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM