• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK Parti’de İhsaniye ve Bayat kongreleri tamamlandı

AK Parti’de İhsaniye ve Bayat kongreleri tamamlandı

AK Parti’de “İnandığın yolda yürü” sloganı ile başlayan kongre sürecinde hafta sonu İhsaniye ve Bayat kongreleri koronavirüs tedbirleri kapsamında büyük bir coşku ile gerçekleşti.

İhsaniye 6. Olağan, Bayat 7. Olağan kongreleri koronavirüs tedbirleri alınarak gerçekleşti. Kongrelere AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ve çok sayıda partili katıldı.

 

“AK PARTİMİZİN İNANÇLI VE KARARLI MİLYONLARCA ÜYESİ VAR”

 

Kongrelerde ilk konuşmayı İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi yaptı. Çelebi, “Aciz bir yönetim anlayışındankendine ve milletine güvenen, medeniyetinden ilham alan, ruh kökünü kaybetmeden dünyaya açılanyepyeni bir vizyonla hareket eden anlayışla yapılamaz denilenleri yapıp geleceğe emin adımlarlayürüyoruz. Büyük projeleri yaparak hayallerimizi gerçeğe dönüştürerek yarınlara hızla ilerliyoruz. Tüm

bunları da gerçekleştirirken biliyoruz ki yanımızda daima sizler varsınız. AK Partimizin, ülkemizin herbir köşesinde bulunan inançlı kararlı ve gayretli milyonlarca üyesi var. Tatil yüzü görmedenevlatlarının ailelerinin zamanlarından adeta çalarak kapı kapı dolaşan vatandaşımızın derdi ile hemhalolan fedakarlığı var. Aklını kiraya vermiş hainler 15 Temmuz’da bu milletin vergileriyle alınmış silahlarıyine bu millete doğrulttu. Aziz milletimiz ise meydanlarda dimdik durarak ülkemizin geleceği içinsarsılmaz inancı ve kararlılığını göstermiştir” dedi.

 

“KONUŞMA SÜRESİNE HİZMETLERİMİZİ SIĞDIRAMAYIZ”

 

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban da “Burada hizmetlerimizi anlatmak, verilen konuşmasüresi boyunca mümkün değil ama ben sadece bir hizmete kısaca değinmek, sonra konuşmamısonlandırmak istiyorum. Buradaki arkadaşlarımızın da teşkilatımızın da vakıf olduğu İl Özel İdaredeyapılan en uzun en kapsamlı en masraflı yol İhsaniye’ye yapıldığını hatırlatmak istiyorum. 19kilometrelik güzergâh altyapısıyla 10 santim sıcak asfalt hizmete açıldı. Belki 19 kilometrelik bir yolkısa olarak düşünülebilir ama maliyeti, altyapısı ile birlikte km’si 500 bin TL’ye mal oldu. Toplamdahesap edildiğinde yaklaşık 9 buçuk milyon TL’lik bir kaynağın İhsaniye’ye harcandığını görmüşolursunuz” diye konuştu.

 

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ UYGULAMAYA ÇALIŞIYORUM”

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise “Maalesef bazı ilçelerimizde, beldelerimizde yolkazaları yaşadık ancak bu kazaları telafi ederek 2023’te yeni bir dönemin başlangıcının yapılacağınıdüşünüyorum. Afyonkarahisar’da Belediye Başkanı olarak görev yaparken bu dönemde Sayın GenelBaşkanımızın ifade ettiği üzere ‘Gönül Belediyeciliğini’ birebir harfiyen uygulamaya çalışan birkardeşinizim. İnşallah bundan sonra da tüm ilçe ve beldelerde AK Partili Belediye Başkanıarkadaşlarımız görev başına gelirler, ilçe ve beldeleri hak ettiği yere getirirler diye düşünüyorum.Kongrelerimiz tekrar hayırlı uğurlu olsun. Arkadaşlara başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZA VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRECEĞİZ”

 

Zeybek’in ardından sözü AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen aldı. Sezen, “Afyonkarahisar AK Partimizinkalelerinden biridir. Hamdolsun her seçimde Türkiye ortalamasının %10 – 15’in üstünde oy alan bir

şehir. Tabii ki bu yeter mi yetmez. Biz tüm Afyonkarahisar halkımızın oylarına talibiz. Yedi düvele karşımücadele eden Sayın Cumhurbaşkanımız bu kadar işin gücün arasında teşkilatlarımıza ayrı bir değerveriyor. Afyonkarahisar teşkilatı olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza bir söz verdik. Yıl başınakadarinşallah kongrelerimiz tamamlanır tamamlanmaz Afyonkarahisar’dan da 20 bin yeni üye ile SayınCumhurbaşkanımıza vermiş olduğunuz sözü yerine getireceğiz. Tabii bu 20 bin üye ile kalır mı,kalmamalı. Ben bütün teşkilatlarımıza çağrıda bulunuyorum; Bugünden tezi yok yeni göreve gelecek

olan ilçe yönetimlerimiz ve Kadın – Gençlik kollarımızdaki herkes gece gündüz demeden kapı kapıdolaşıp hem partimize üye kazandıracak hem de hizmetlerimizi anlayacak. Kardeşlerim seçim bir güngeldi geçti. Seçimlerde kazanmak da var kaybetmek de ama her seçimden sonra biz yine canla başlaçalışacak ve hazırlıklarımızı yapacağız” dedi.

 

BİZLER BU KUTLU DAVANIN YILMAZ BEKÇİLERİYİZ”

 

“Bugün zor bir dönemden geçiyoruz” diyen AK Parti milletvekili Ali Özkaya şöyle konuştu; Türkiye birateş çemberinin içinden geçiyor. Dört bir koldan saldırı altındayız. Çok şükür tüm bunlara gerekencevap verebilecek bir liderimiz var. Birlik, beraberlik, cesaret ve dayanışma içerisindeyiz. Bu büyük birnimettir. AK Parti sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en güçlü, en disiplin siyasi organizasyonudur.Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde daha güzel birgeleceğe hep Birlikte yürüyeceğiz. Bizim hedefimiz sadece seçimleri kazanmak değildir, bizim başkabir hedefimizde ülkemizin birliğini düzenli güvenli ve bir gelecek bırakmaktır. Bizler bu kutlu davanınyılmaz bekçileriyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde durmadan çalışmaya, koşmaya gecegündüz demeden hizmet etmeye devam edeceğiz.Kongrelerde Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik, İhsaniye İlçe Başkanı Tecelli Könü, BayatBelediye Başkanı Halil İbrahim Bodur ve Bayat ilçe Başkanı Mehmet Bayatlı da birer konuşma yaptı.Öte yandan 6. Olağan İhsaniye İlçe Kongresinde geçtiğimiz aylarda atanan Tecelli Könül ilçe başkanıseçildi. Bayat 7. Olağan İlçe Kongresinde de geçtiğimiz aylarda atanan Mehmet Bayatlı yenidenseçilerek görevine devam etti. yurdanur Mergen

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM