• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ak Parti Merkez İlçe Kongresi tamamlandı

Ak Parti Merkez İlçe Kongresi tamamlandı

“İnandığın yolda yürü” sloganı ile yapılan AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Leyla Şahin Usta da katıldı. Kongre sonucu başkanlığa geçtiğimiz aylarda atanan Ziya Coşkun Karadeniz seçildi.

AK Parti Afyonkarahisar Merkez ilçe 7. Olağan kongresi koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleşti. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta, İl Başkanı Hüseyin Sezen, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler önceki dönem Bakan yardımcısı Ahmet Koca, önceki dönem milletvekili Halil Ürün, önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri, ilçe ve belediye başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

 “ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ KALMAYACAK”

Kongrede bir konuşma yapan İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, “Kongreler partilerin muhasebe ve murakabe dönemleridir. Öncelikle bu onur verici görevi yapıyor olmak benim için ayrı bir gururdur. Azimle, gayretle ve samimiyetle teşkilatımızla birlikte kısa sürede birçok başarıya imza attık. Burada gördüğüm heyecan ve şevk, şehitler tepesinin boş kalmayacağını gösteriyor” dedi.

“EN AZ YARA ALMAK İÇİN MÜCADELE EDİLDİ”

Kongrede bir konuşma yapan Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın olurları, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’in tensipleri ve İl Başkanımız Sayın Hüseyin Sezen’in teveccühleri ile 15 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirmeyi planladığımız, ertelenen Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi’nde Başkan adayı olarak tarafıma tevdi edilen görev benim için büyük bir onurdu. Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir dizi önlemler alınarak, süreçte en az yara almak için mücadele edildi. O süreçte alınan önlemlerden bir tanesi de Genel Merkezimiz tarafından kongrelerin ileri bir tarihte yapılmasına ilişkin karardı. 15 Nisan 2020 tarihinde Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız nezdinde, İl Başkanımız Sn. Hüseyin Sezen tarafından tebliğ edilen, yetki belgesi ile atamamız gerçekleşti. 12 Haziran tarihi itibariyle de yine Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız ve İl Başkanlığımızın tensipleri neticesinde Merkez İlçe yönetim kurulu üyelerimizin ataması gerçekleştirildi” dedi.

BAŞKAN ÇOBAN’DAN SICAK ASFALT MÜJDESİ

İl Genel Meclis Başkanı Burhanetttin Çoban da yaptığı konuşmada şöyle dedi; 18 yıllık ak parti iktidarında özellikle 2005 sonrası özellikle 5302 sayılı kanunla gelen yeniliklerle İl Özel İdareleri gerçekten köylerimizde müthiş bir hamle başlattı. Buna sayın Cumhurbaşkanımızın KÖYDES projesini ortaya koymasıyla neredeyse köylerimizde suyu kanalizasyonu olmayan hiçbir yerimiz kalmadı. 18 yıl içerisinde 80 yıldan fazla bir zamanda çok kısa süre içerisinde bu hizmetlerin yapılması elbette AK Parti’nin insana verdiği değeri göstermektedir. Ben merkez ilçemizde de yeni başlayacağımız bir çalışmayı müjdelemek istiyorum. Bir ayağı; Organize Sanayi Bölgesinden Bostanlı’ya kadar, bir ayağı da Omuzca ve Yarımca üzerinden Eskişehir yoluna çıkan yeni bir yol alanı toplamda 28 km’lik sıcak asfalt çalışmasına başlamıştır. Bu rakam size küçük gelmesin. Şu anda devam eden bir şekilde 28 km sıcak asfalt yapmak sadece ve sadece Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin Türkiye çapındaki bir rekorudur.

 “BORCUMUZ KALMADI, ALT YAPI ÇALIŞMALARINA CİDDİ ÖNEM VERİYORUZ”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Kamuya da özel özel şahıslara da hiç kimseye borcumuz yok. 2020’den umutluyduk ama koronavirüs meselesi dolayısıyla gelirlerimiz azaldı. Buna rağmen hizmet etmeye gayret sarf ediyoruz. 2020 de bu sıkıntılara rağmen alt yapı çalışmalarına ciddi önem veriyoruz. Mahalle mahalle asbestli boruları tamamen değiştirerek asfaltlama çalışmalarını başlattık. İnşallah sonu hayırlı olur diye düşünüyorum” dedi.

 “AFYONKARAHİSAR KONYA’DAN SONRA TEŞKİLATÇILIKTA EN BAŞARILISI”

Zeybek’in ardından konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen de; 19 yıldır Afyonkarahisar’da bu partiye gönül vermiş, hizmet etmiş herkese Genel Merkezimiz adına şükranlarımı arz ediyorum. Afyonkarahisar AK Parti’nin temellerinin atıldığı bir ildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın nezdinde özel bir yeri vardır. Hamdolsun Konya’dan sonra da teşkilatçılık anlamında en başarılı teşkilatlardan birisidir. 7. Olağan Kongremizin bugün 10.’sunu icra ediyorum. 20 Eylül’e kadar da ilçelerimizin tamamını bitireceğiz. Bu başarımızın altında kuruluşundan bugüne gerek Merkez İlçe Başkanlarımız, gerek kıymetli vekillerimiz, şimdiye kadar hizmet etmiş İl Başkanlarımızın ve partimizin her bir ferdinin emeği vardır.

SİZ KİM, MİLLİYETÇİLİK KİM!

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya da “Bazen görüyoruz bize sataşıyorlar. Birisi çıkmış ‘AK Parti milletvekilleri milliyetçi değil’ demiş. Düşündüm ve acaba birileri kendisini farklı bir ayna da mı görüyor? Ankara’ya gittiği zaman PKK terör örgütünü destekleyen HDP milletvekillerinin dokunulmazlığı kalkmasın diyerek gayret edip kırmızı oy kullananlar Afyonkarahisar’a gelince milliyetçi mi oluyor? Siz değil misiniz bu PKK’lı teröristlerin dokunulmazlığı kalkmasın yargılanmasın diyen siz değil misiniz? Onlarla beraber yol yürüyüp ‘Ankara’yı da İstanbul’u da bizim sayemizde aldınız. O koltuklarda HDP’nin oyları ile oturuyorsunuz’ diye bunlara hiç cevap vermeyen siz değil misiniz? Siz kim, milliyetçilik kim! Hani rahmetli Erbakan Hocamız derdi ya; Hadi oradan… Hadi oradan” dedi.

 “ÇİFTÇİYİ ZARARA SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR”

“Patates fiyatlarında bir kısım sıkıntı yaşandı” diyen Özkaya “Tarihte ilk defa Tarım Kredi Kooperatifleri, Türk Şeker ve Atatürk Orman Çiftliği yetkilileri Afyonkarahisar’a gelip patates aldılar. Birileri çıkmış ‘Efendim bunlar 10 bin ton alıp geri gidecekmiş’ Vallahi siz de bunu aynen çiftçiyi batırmak için söylüyorsunuz. Biz diyoruz ki çiftçinin üreticinin yanındayız. Bugün bir sıkıntı varsa devleti getirdik, devlet alım yapıyor ve fiyatı regülasyon yapıyor. Bırakın gitsin demiyoruz. Almaya devam ediyoruz ama birilerinin dediğini siz de söylüyorsunuz! Kim çiftçinin dostu? Kim çiftçinin dostuymuş gibi görünüp de çiftçiyi zarara sokmaya çalışanların yanında böylece anlamış oluyoruz. Sizinle bizim aramızda dağlar kadar fark var. Bizim yaptıklarımıza sizin hayaliniz bile yetişemez” ifadelerine yer verdi.

 

“ESKİDEN BAŞBAKANLAR YABANCILARIN KARŞISINDA EL PENÇE DİVAN DURURDU”

AK Parti milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da “AK Parti ile beraber Türkiye nereden nereye geldi? Geçmişte Başbakanlar güçlü devletlerin liderleri önünde el pençe divan dururdu ama şimdi çok güçlüyüz ve gurur duyacağımız bir yönetim var. Mavi vatanın tek damlasını bile vermeyeceğimiz büyük bir Türkiye var. Hepimiz askeri gerektiği zaman gereğini yaparız.  Eskiden böyle konuşulamazdı. Bütün silah ve teçhizatlımızı yurt dışından alıyorduk. Allah’a şükürler olsun artık yüzde 80’i Türkiye’de yapılıyor. Artık İHA, SİHA, ATAK helikopterleri, dünyanın en donanımlı harp gemilerini kendimiz yapıyoruz. Gerekirse yedi düvele karşı koyma gücüne sahibiz. Biz Ege ve Akdeniz’de hakkımızı istiyoruz. Küçücük bir Yunanistan birtakım devletleri arkasına alarak bizimle karşı karşıya gelmeyi göze alıyor. Biz hakkımızı istiyoruz ve alacağız” şeklinde konuştu.

 “30 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

Eroğlu “Bazıları ‘bunlar ne yaptı’ diyormuş. Neler yapmadık ki; Anlatsak saatlerce bitmez. Merkezi hükümetimiz şehrimize 30 milyar, eski para ile 30 katrilyon yatırım yaptı. Yollar, hastaneler, iki tane üniversite kuruldu. Biz de Afyonkarahisar’ın bir evladı olarak buraya bakanlığım döneminde 63 tane baraj ve gölet inşa ettik. 610 bin dekar araziyi suladık. 800 milyon liralık zirai gelir artışı sağladık. Afyonkarahisar bozkırdı. Şu anda her tarafı yeşil bir şehir oldu. 107 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Her tarafı yeşillendirdik. Afyonkarahisar’da doğru düzgün köprü yoktu. Dünyadan en çok köprü yapılan yer Afyonkarahisar’dır” dedi.

“BU DAVANIN MAYASINDA YİĞİTLERİN İNANCI AŞKI VAR”

Son konuşmayı ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Dr. Leyla Şahin Usta yaptı. Usta konuşmasında, “Bu davanın mayasında eşini, evladını, çoluğunu çocuğunu evinde bırakıp onlarla adeta bir sefere gidercesine yola çıkan yiğitlerin inancı var, aşkı var, heyecanı vardır.  AK Parti’yi bugüne getiren, teşkilatlarımızdaki bu aşk ve heyecandır. Elhamdülillah il merkezlerinin olmadığı günlerden, son derece geniş imkanlar sağlayan ilçe teşkilat binalarımıza kadar bütün imkanlara ve şartlara sahibiz. Ancak önemli olan mekanlar değil; bu mekanlarda bu kutlu davanın ruhunu yaşatmaktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM