• DOLAR
  $4.186,1500
 • EURO
  $0,9052
 • ALTIN
  $53.153,7000
 • BIST
  1,1309
AK Parti Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

AK Parti Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

Afyonkarahisar Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığının tertip ettiği, Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı düzenlendi.  Toplantıya Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İl Koordinatörü Necip Filiz, Genel Merkez İl Koordinatörlüğü Kurucu İlçe Başkanı Halil Ürün, Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, önceki dönem il ve ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri ve kadın ve gençlik kolları başkanları katıldı. Toplantıya katılamayan milletvekilleri Veysel Eroğlu ve İbrahim Yurdunuseven, mesaj gönderdiler.

KARADENİZ: ‘DURMAK YOK YOLA DEVAM’

Açılış konuşmasını yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantıları’nın, şeh   re ayna tutulan, sokakların görüldüğü, mahallelerin duyulduğu ve ilçelerin konuşulduğu toplantılar olduğunu belirtti. Karadeniz, göreve geldiklerinden itibaren Türkiye’nin güçlenmesi adına gece gündüz çalıştıklarını dile getirdi. “Durmak yok yola devam’ anlayışıyla çalışmaya devam edeceklerini anlatan Karadeniz, AK Parti’nin davasının, hem Türkiye’nin hem de ümmetin davası olduğunu ifade etti. Parti olarak amaçlarının sadece seçim kazanmak değil, Türkiye’nin dirliğinin, düzeninin, istikrarının kalıcı olmasını sağlamak olduğunu söyledi.

ÇOBAN: BİR REKORA İMZA ATTIK

Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş’un ardından konuşan İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, köylerin refahı, kalkınması ve gelişmesi için gayret gösterdiklerini belirtti. Tarım, güvenlik, eğitim gibi konularda, köylerle ve beldelerle istişare içinde olduklarını belirten Çoban, merkez ilçe içerisindeki köy yollarına 26 kilometrelik sıcak asfalt yaparak Türkiye’de bir rekora imza attıklarını kaydetti. Çoban, bundan dolayı bahtiyar olduklarını dile getirdi.

ÖZKAYA: MAZOTA ENFLASYON KADAR YAPTIK

Belediye Başkanı yardımcısı Süleyman Karakuş’un ardından kürsüye gelen AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, hükümetin yaptığı hizmetler hakkında bilgiler verdi. Çiftçilere mazot ve gübre desteklerinin artırıldığından bahseden Özkaya, mazot desteğini ilk olarak kendilerinin getirdiğini ileri sürdü. Mazota yapılan zammın geçen yıldan bu yana yaklaşık 1 TL arttığı söyleyen Özkaya, enflasyon kadar bir artışın yapıldığını dile getirdi. Gübre fiyatı olarak çiftçilerin haklı olduğunu savunan Özkaya, “Geçen yıla göre yüzde 100’e yakın oranda artış oldu” şeklinde konuştu. Tarımda tespit edilen sorunların dosya halinde İl Başkanı Uluçay tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildiğinin altını çizen Özkaya,  çiftçilerin üzerlerindeki yükün bir an önce kaldırılmasını umduğunu dile getirdi. Hayvancılık sektöründe 2002’de 5 ürüne destek verilirken, şu an 18 ürüne destek verildiğini ileri süren Özkaya, “Daha fazla üretim, daha fazla istihdam” şeklinde konuştu.

ULUÇAY: TÜRKİYE HER ALANDA REKOR KIRDI

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Uluçay da pandemi nedeniyle yapılamayan toplantıların daha sık yapılmaya başlayacağını belirterek,  Türkiye’nin her alanda rekor kırdığını savundu. CHP ve İyi Parti ile birlikte 6 partinin oluşturduğu Millet İttifakı’nı, ‘Zillet İttifakı’ şeklinde telaffuz eden Uluçay, ABD’nin ve Batı’nın Millet İttifakı’na destek verdiğini savundu. İl Başkanı Uluçay, “Zillet İttifakı her türlü entrikayı çevireceği için, 2023 seçimlerine hep birlikte daha güçlü bir şekilde çalışmamız lazım, birlik içerisinde kapı kapı dolaşıp sandık bazlı çalışmalarımızı yapmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. Çok güçlü teşkilata sahip olduklarını söyleyen Uluçay 2023 seçimlerini de hep birlikte atlatacaklarını dile getirdi. Afyonkarahisar’dan teşkilat olarak Kılıçdaroğlu’na ve dış güçlere dur diyeceklerini ifade eden Uluçay, salona “Bunu sözünü veriyor musunuz” sorusunu yöneltti. Salondan ise “Veriyoruz” sesi yükseldi.

NECİP FİLİZ, TEŞKİLATI TEBRİK ETTİ

Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İl Koordinatörü Necip Filiz, toplantıya katıldığı ve Afyonkarahisar İl Koordinatörü olduğu için mutlu olduğunu söyledi. Filiz, Afyonkarahisar Ak Parti Teşkilatı’nı yaptıkları çalışmalar konusunda tebrik etti. Seçim çalışmaları kapsamında önlerindeki bir yılı çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyleyen Filiz, son üç ay kala yapılan seçim çalışmalarının uygun olmadığını dile getirdi.  “Bu güzel buluşma için Merkez İlçe Başkanıma çok teşekkür ediyorum” diyen Filiz, toplantıda paylaşılan bilgilerin, mahalle danışma meclisi toplantılarında ve sandık kurulu toplantılarında da aktarılmasına devam edilmesi gerektiğini savunarak sözlerini sonlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM