• DOLAR
  $1.306,67
 • EURO
  $0,4943
 • ALTIN
  $18.933,22
 • BIST
  0,9694
‘AK Parti iktidarı  çiftçinin yanında’

‘AK Parti iktidarı  çiftçinin yanında’

 

 

 

Afyonkarahisar’da tarım alanında önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayın AK Parti Milletvekili Özkaya, il genelinde, son üç yılda 90 kilometre yayla yolu açıldığını bu sayede yaklaşık 24 bin dekar arazinin yeniden tarıma kazandırıldığını belirtti. Özkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından zirai dondan etkilenen çiftçilere de 20 milyon lira gönderildiğini açıkladı.

 

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya il genelinde tarım üretimin gelişmesi ve geliştirilmesi için yürütülen hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulundu.  İl Özel İdaresi’nce 2019 yılından bu yana ve özellikle bu yılın başından itibaren yürütülen çalışmalar ile Afyonkarahisar genelinde, 90 kilometre yayla yolu açıldığını kaydeden Özkaya, bunun sonucu olarak yaklaşık 24 bin dekar arazinin yeniden tarıma kazandırıldığını kaydetti. Ökzaya, “Hayvancılıkta ise 95 bin küçükbaş, 2 bin büyükbaş hayvanın bakılıp beslenildiği alan çiftçilerimize kazandırılarak daha fazla üretim ve kazanç elde etmeleri sağlandı. Bu sayede yıllardır açılmayan yollar açılarak, araziler tarıma kazandırılıyor. Afyonkarahisar’da tarım alanında tüm kurumlarımız vasıtası ile önemli çalışmaları gerçekleştiriyoruz” dedi.

AFYONKARAHİSAR’A HİZMET İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilimiz Sultandağı ve Çay’a gönderilen 20 Milyon liralık destek ile ilgilide önemli bir detay paylaşan Milletvekili Özkaya, şu bilgileri aktardı: “AK Parti kadroları olarak girişimlerimizin sonuncunda Çiftçi ve üretici dostu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilimiz Valilik emrine 20 milyon lira gönderildi. Bu bölgede bu işle uğraşan tüm çiftçilerimiz bu kaynaktan istifade edebilecek. ÇKS kaydı vesaire işlem aranmaksızın bahçesi olan herkes destekten faydalanacak. Bu sayede çiftçilerimizin zararlarını bir nebze olsun karşılamış olacak, üretimlerini devam ettirmelerini sağlayacağız. Şimdiden bu kaynağın da çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Biz her zaman lafta değil icraatta vatandaşlarımızın, çiftçilerimizin, üreticilerimizin, esnaf ve sanayicilerimizin yanındayız. AK Parti olarak, milletvekillerimiz, il başkanımız, belediye başkanımız velhasılı tüm kadrolarımız ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Afyonkarahisar’a hizmet için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM