• DOLAR
  8,2772
 • EURO
  9,7819
 • ALTIN
  500,90
 • BIST
  10,8295
Ak Parti her zaman heyecanla çalışmalarını sürdürmüştür

Ak Parti her zaman heyecanla çalışmalarını sürdürmüştür

 

Afyonkarahisar Ak parti İl Başkanı Hüseyin Uluçay’a hayırlı olsun ziyaretinde Ak Parti Afyon yönetimi bira araya geldi.

İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’a ‘Hayırlı olsun’ ziyaretleri devam ediyor . Parti binasında gerçekleştirilen ziyarette konuşan Başkan Uluçay, Veysel Eroğlu’na teşekkür ederek, Türkiye’ye Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayanı AK Parti’nin yaptığını söyledi.

Toplantıya, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi,  Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Ak Parti Eski İl Başkanı ve Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Hüseyin Sezen, Ak Parti İl Başkanı  Hüseyin Ceylan Uluçay ,Kadın kolları ve Gençlik Kolları Başkanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptı. Uluçay;  Basın toplantımızın ülkemize, ilimize hayırlı olmasını diliyoruz. 2002 öncesinde ülke geneli 195 baraj varken 2002 sonrası 18 yılda bu rakam ülke geneli 565 baraj ve 553 Hidro Elektrik Santrali  (HES) olarak katlandı. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayanı Ak Parti yaptı. Bu arada 2002 öncesi Afyonkarahisar’da sadece 3 baraj vardı, şuanda ise Afyonkarahisar’da 40 baraj ve 23 gölet olan  bir şehir haline geldi.  21 baraj ile 22 Gölet’in plan ve proje çalışmaları devam etmektedir. Bunlar elbette Afyonkarahisar’ımızın gururu. Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu sayesinde yapıldı. İlimizde muazzam yatırımlar yaparak Afyonkarahisar’ı marka şehir haline getirdik. Bu yatırımları daha ileriye götürme gayreti içerisindeyiz. Afyonkarahisar Ak Parti döneminde çok büyük bir gelişme gösterdi, pek çok alanda yatırımların merkezi oldu. Ulaşım, Eğitim, Sağlık, Ziraat, Hayvancılık, Sulama ve Ormancılık gibi alanlarda büyük yatırımlar aldı. Aziz milletimizin bize verdiği destekle şehrimizi yaşanabilir hale getiriyoruz.

“ SÖYLEYECEK SÖZLERİ YOKTU”

İl Başkanı Uluçay’ın konuşmasının ardından Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban söz aldı. Çoban; “ Bu ne güzel bir hasrettir, ne güzel bir adettir ki Ak Parti Afyon İl Teşkilatı Sayın Bakanımızın öncülüğünde sık sık bu tür basın toplantılarına ilimize ve ülkemize neler yapıldı neler yapılacak bunları anlatıyorlar. Geçmişe gittiğimiz zaman ister koalisyon hükümeti olsun, ister tek parti hükümetleri olsun ki olmuştur, bu denli sık sık aralıklarla basın toplantısı yapmaya cesaret edemezlerdi. Çünkü söyleyecek sözleri yoktu. 18 yıldır her basın toplantısında göğsümüzü gere gere hem merkezi hükümetimizin icraatlarını hem de ilimiz de yapılanlar yatırımları konuşuyor, anlatıyoruz. Bu gün bütün köylerimizde şebeke suyu ve kanalizasyon hizmetleri vardır. Toplamda 4 bin kilometre uzunluğunda ki yolların tamamı asfalttır. Toprak yollardan konuşma faslı bitmiştir. Sadece su ve kanalizasyon değil, Sayın Bakanımızın, Bakanlığı döneminde Afyonkarahisar’a da çok fazla hizmetler yapılmıştır. 100 Milyon TL sulama projeleri için para gönderilmiştir. Bu gibi birçok hizmetinden dolayı Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“TEK GAYEMİZ GÜZEL AFYONUMUZU HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEK”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’te bir konuşma yaptı. Zeybek seçimde verilen sözlerin yerine getirildiğini belirterek; “ Biz göreve geldiğimiz andan itibaren halkımıza seçimlerde vermiş olduğumuz projelerdeki işlemleri gerçekleştirmeye gayret sarf ediyoruz. Aşağı yukarı 37 tane projemiz vardı, bunun büyük ihtimalle 19 tanesi şuanda işlerlik kazanmış durumda. Tek gayemiz güzel Afyonumuzu hak ettiği yere getirmek” dedi.

AK PARTİ’DE MAKAMLAR YOKTUR, HİZMET VARDIR

Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu söz aldı. Eroğlu; “ Bugün burada AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatımızla birlikteyiz. 7. Olağan Büyük Kongremize giden yolda büyük bir coşkuyla ilçe kongrelerimizi tamamladık. Bu hafta başında da gençlik ve kadın kolları kongrelerimizi de birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde tamamladık. Sizlerin de yakından takip ettiğiniz üzere kısa bir süre önce İl Başkanımız değişti. Takriben 2,5 yıldır İl Başkanlığı vazifesini büyük bir özveriyle sürdüren Sayın Hüseyin Sezen bayrağı kendisi gibi çalışkan olan Sayın Hüseyin Ceylan Uluçay’a devretti. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı layıkıyla taşıyan bir Hüseyin gider, yerine başka bir Hüseyin gelir. AK Parti’de isimlerin önemi yoktur. AK Parti’de makamlar yoktur. AK Parti’de hizmet vardır. Bu aziz millete hizmet ederken de herkes aynı aşk ve inançla hizmet eder. En alttaki çaycısından, en üstteki il başkanına ve diğer üst kadrolara kadar herkes aynı aşk ve şevkle vazifesini yerine getirir. Partimizin temellerinin memleketimizde atılmış olması bizim için büyük bir manevi değer ve gurur taşımakla birlikte Afyonkarahisar’a da önemli bir vazife ve misyon yüklemiştir. Elhamdülillah Afyonkarahisar 18 yıldır bu vazifeyi hakkıyla yerine getirmiştir. Afyonkarahisar Teşkilatı her zaman bu şuur ve heyecanla çalışmalarını sürdürmüştür. Afyonkarahisar teşkilatımızda her daim birlik, beraberlik ve dayanışma esas olmuştur. Zaten öyle olmasa ilimizde 18 yıldır yakaladığımız bu başarı olmazdı” diye konuştu.

“AFYONKARAHİSAR, AK PARTİ’NİN EGE VE MARMARA BÖLGESİNİN EN BAŞARILI İLİ”

Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Her seçimde olduğu gibi 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde de AK Parti Afyonkarahisar’da rekor kırarak alnının akıyla çıkmıştır.  Bu başarı, milletin başarısıdır, bu başarı bu teşkilatın başarısıdır. AK Parti Afyonkarahisar’da 59 belediyenin 35’ini kazanarak büyük bir rekora imza atmıştır. Yani her 3 kişiden 2’si partimize oy vermiştir.  Cumhur İttifakı ise 59 belediyeden 54’ünü yani belediyelerin %92’sini kazanarak muazzam bir başarı kazanmış ve diğer ittifakı hezimete uğratmıştır. Afyonkarahisar, Ege ve Marmara Bölgesinde alınan oy oranı ve kazanılan belediye sayısıyla en başarılı il olmuştur” ifadelerini kullandı.

AK PARTİMİZ İNŞALLAH BU AŞK VE İNANÇ İLE GÖNÜLLER KAZANDI

“2023 Seçimleri için çalışacak ve Allah’ın izniyle bundan önceki, 15 seçimde olduğu gibi yine seçimleri kazanacaktır” diyerek sözlerine devam eden Eroğlu; “ AK Partimizde her daim değişimler bayrak yarışı şeklinde olmuştur.  AK Parti’yi diğer siyasi oluşumlardan farklı kılan da bu olmuştur.  Çünkü AK Parti’de asıl gaye halka hizmettir. Halka hizmet ise Hakk’a hizmet demektir. Teşkilatımızın bütün mensupları bu anlayışla çalışmaktadır. Her bir teşkilat mensubumuzu ayrı ayrı tebrik ediyorum.  Sayın Hüseyin Sezen’e yapmış olduğu başarılı çalışmalar için teşekkür ediyorum. Sayın Hüseyin Ceylan Uluçay’a da yeni vazifesinde üstün muvaffakiyetler diliyorum.”

YENİ YATIRIMLARLA İLİMİZ ÜLKEMİZİN YILDIZI OLACAK

“İlimize muazzam yatırımlar yaparak Afyonkarahisar’ı marka şehir haline getirdik. Bu yatırımları daha da ileriye götürmenin gayreti içindeyiz” diyerek sözlerini sürdüren Eroğlu; “ Afyonkarahisar dönemimizde çok büyük gelişim gösterdi. Pek çok alanda yatırımların merkezi oldu. 18 yılda Hükümetimiz tarafından toplam 25 milyar TL’den fazla yatırım gerçekleştirdik.  Ulaşım, eğitim, sağlık, ziraat ve hayvancılık, sulama ve ormancılık gibi alanlarda Afyonkarahisar büyük yatırımlar aldı. Afyonkarahisar’ı Ege’nin Yıldızı yapacağız dedik ve sözümüz tuttuk. Şimdi yeni hedefimiz Ülkemizin Yıldızı yapmaktır. Bu hedefe ulaşmak için Milletvekilleri olarak, Valimiz, belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız kısacası bütün kurumlarımız hazır” dedi.

İLİMİZE MUAZZAM YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİRDİK

Eroğlu; “Afyonkarahisar’ı yaşanılabilir bir şehir haline getirdik. Afyonkarahisarlıların hayallerini biz gerçekleştirdik. Yapılamaz denilen her projeyi biz Allah’ın izni ile milletimizle el ele vererek gerçekleştirdik. Hükümetimizin yatırım ve teşviklerinden en fazla yararlanan  il Afyonkarahisar oldu. İstihdam ve İşsizlikte İlimiz özellikle son yıllarda sağlanan yatırım ve teşviklerden en fazla yararlanan il olmuştur. Gelişen sanayisi ve büyüyen ticaret hacmi ile işsizliğin en az olduğu il Afyonkarahisar olmuştur. İhracat 105 milyon $’dan 367 milyon $’a yükselmiştir” dedi

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I DAVET EDİYORUM

Eroğlu, AK Parti’nin Afyonkarahisar’da kurulduğunu hatırlatarak yakın zamanda yapılacak olan il kongresine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı davet etti. Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’a ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Parti binasında gerçekleştirilen ziyarette konuşan Başkan Uluçay, Veysel Eroğlu’na teşekkür ederek, Türkiye’ye Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayanı AK Parti’nin yaptığını söyledi. Eroğlu ise AK Parti’nin Afyonkarahisar’da kurulduğunu hatırlatarak, bunun kendileri için bir mutluluk olduğunu ifade etti. Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanımız AK Parti için burayı seçti. Çünkü burası şehitler diyarıdır. Allah’a şükür AK Parti 18 yılda çok büyük hizmetlere mührünü vurdu. Gerçekten nereden nereye geldik. Tabi, AK Parti Afyon’da da vatandaşlarımızın büyük desteğini aldı. Neredeyse Afyon’da her 3 kişiden 2 kişi AK Partili diğerleri de AK Parti aday adayı. İnşallah yeni başkanımız AK Parti bayrağını daha da zirveye taşıyacaktır. Gerçekten Afyonkarahisarlıları hemşerilerimiz gönülden seviyorum. Onları hizmet etmek bizim için bir ibadettir. İbadet aşkıyla çalışıyoruz. Bizde ömrümüzün sonuna kadar bu güzel diyara, ülkemize ve İslam âlemine hizmet etmenin gayreti içeresindeyiz. Çünkü bizim anlayışımız bu böyle yetiştik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a diyeceğiz mademki AK Parti Afyon’da kuruldu. Lütfen Afyon’daki il kongresine sizi bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

“TEŞKİLATLARIMIZIN HİZMETKÂRIYIZ”

Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Hüseyin Sezen verilen yeni görevle tüm teşkilatların hizmet ve emirlerini yapmakta hazır olduklarını söyledi. Sezen “Görevi bırakırken yapmış olduğum basın açıklamasında da söylemiş olduğum üzere, biz bu görevleri hep emanet olarak gördük. Bu bir bayrak yarışıdır. Bir siyasi parti değil, biz Ak partiyi hep dava olarak gördük. Makam mevki bize verilen görev her ne olursa olsun biz bu kapının nöbetçiyiz, hizmetçisiyiz. Biz tüm teşkilatlarımızın hizmetkârıyız, gece gündüz demeden hazırız. Daha güzel bir Afyonkarahisar için çalışmaya da devam edeceğiz. Yine İl Başkanlığı görevimizde ben görevi bırakırken de ifade ettiğim üzere teşkilatımızın ve İl Başkanımızın emrinde ve hizmetindeyim demiştik. Afyonkarahisar’ın en büyük zenginliği birlik ve beraberliğidir. Afyonkarahisar Türkiye’de en mutlu 2. Şehir. Şuanda da Genel Merkez’imizin görevlendirmesiyle de Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı görevini yürütüyorum. Orada da Afyonkarahisar’ımızı en iyi şekilde temsil edeceğim. Türkiye’nin her yerine de koşturmaya hazırım” diyerek sözlerini tamamladı.  Yurdanur Mergen

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM