• DOLAR
  $2.914,3200
 • EURO
  $0,9326
 • ALTIN
  $42.604,6000
 • BIST
  1,1721
“Afyon’un önünü açtınız, inandınız başardınız”

“Afyon’un önünü açtınız, inandınız başardınız”

Afyonkarahisar İl Emlak Müdür Vekili Mustafa Akıllıbaş, Modern Sanayi Sitesi hakkında övgüyle söz etti.

 

S.S. Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı Hakan Dilek ve beraberindeki heyet, Afyonkarahisar İl Emlak Müdür Vekili Mustafa Akıllıbaş’ı makamında ziyaret ederek kendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Afyonkarahisar İl Emlak Müdür Vekili Mustafa Akıllıbaş; Modern Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı Hakan Dilek ve yönetim kurulunun büyük bir iş başardığını dile getirdi. Akıllıbaş; “Eğer yürekten istemedikten sonra bu iş olmaz. Siz yürekten istemişsiniz ki bu iş oldu. Şimdi bu dönemde bu arsayı size tahsis etmiş olsam ekonomi zaten sıkıntı içinde ve faizler aldı başını gidiyor kredi vermeyeceklerdi. Siz şimdi o cesur bir hareket Afyon’un önünü açtınız, inandınız başardınız. Burada asıl amaç ekonomiyi canlandırmak o da sizin elinizde “ ifadelerine yer verdi.

FIRSATLARI KAÇIRMAYIN

4706 sayılı Kanun uyarınca Hazineye ait taşınmazların satış avantajları hakkında da bilgi veren Akıllıbaş, “KDV, Damga Vergisi, diğer vergi, resim ve harçlardan müstesna, satışı yapılan taşınmaz 5 yıl süre ile emlak vergisinden muaftır. Satış bedelleri 4’te 1’i peşin geriye kalan kısmı ise azami iki yıl içerisinde ve üçer aylık dönemler itibariyle sekiz eşit taksitte ödenebiliyor. Taksitli satışlarda faiz oranı yıllık yüzde 9 olarak uygulanıyor” ifadelerini kullandı.

SANAYİ KENTİ OLMAMIZ LAZIM

Modern Sanayi Sitesinin Bölgenin en büyük Modern Sanayi Sitesi adayı olduklarını belirten Hakan Dilek; “Yüksekliğinin 9 metre ve girişinin de 5 metre yükseklikte bir sanayi yaptık. Modern Sanayi Sitemiz Son 50 yılda yapılan büyük yatırımlardan bir tanesi. Afyonkarahisar ekonomisini kalkındıracak muazzam bir yatırım. Bizim sanayide olmamız Türkiye ekonomisi için büyük önem arz etmektedir. Çünkü Afyonkarahisar kavşak noktasında yer alıyor ve aranılan tüm ham madde mevcut. Tarım kentiyiz, maden kentiyiz, turizm kentiyiz sanayi kenti de olmamız gerekiyor.  Yatırımcıları Afyonkarahisar’a çekmemiz lazım” dedi.

ŞEHRİMİZE MİLLİ EMLAK ARACILIĞI İLE YATIRIM YAPMAKTAN MUTLUYUZ

Dilek “Yaptığımız Sanayi Sitesinde Afyonkarahisar Milli Emlak Müdürlüğü’nün bizlere çok büyük destekleri oldu. Şehrimizin ekonomisinin gelişmesi için yaptığımız projede bizlere yardımcı oldular.  Ben başta Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli olmak üzere Afyonkarahisar Milli Emlak Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Müdürlüğümüz Afyonkarahisar ekonomisini canlı tutmak ve gelişmesine katkı sağlamak için çok büyük çaba sarf ediyorlar” dedi.

SON 50 YILIN EN BÜYÜK YATIRIMLARINDAN BİR TANESİNİ YAPIYORUZ

Dilek sözlerine şöyle devam etti; “Müdürlüğümüzün bizlere ettiği yardım sayesinde inşallah dünya genelinde salgının etkileri azalıp, taşlar yerli yerine oturdukça Türkiye’nin yakaladığı ivmenin hızı daha da artacak ve Afyonkarahisar önemli bir merkez üs haline gelecek. Ben Türkiye’nin Kovid-19 sürecinden güçlenerek çıkacağına inanıyorum. Bu dönemde bir yandan sağlanan destek, teşvik ve diğer imkânları takip ederek, nakit döngümüzü devam ettirmenin, istihdamımızı korumanın yollarına baktık.  Afyonkarahisar İl Emlak Müdür Vekili Mustafa Akıllıbaş Beyin bizlere yardım etmesi sonucu Afyonkarahisar’a son 50 yılın en büyük yatırımlarından bir tanesini hazırladık” diye konuştu.

İHTİSAS KOLEJİ YAPMAYI PLANLIYORUZ

“Sanayi Sitemizin içerisine ayrıca ihtisas koleji yapmayı planlıyoruz” diyen Dilek; “Burada Savunma Sanayi başta olmak üzere birçok alanda öğrenci yetiştireceğiz. Teknoloji, pazar gücümüz ve yapımız gibi tüm envanterimizi bu okulumuzda değerlendireceğiz. Ayrıca, tedarik zincirlerimizi, lojistik planlamalarımızı, esnek üretim ve verimlilik modellerimizi gözden geçirerek, bilgi paylaşımını ve dayanışmayı arttıracağız. Teknolojik hedeflerimizi revize ederek, yönetim alanında yeni yapılanmalar yapmayı planlıyoruz.”

KENDİ SERMAYEMİZ İLE KURDUK

Dilek “Biz sanayi yönünden Ülkemiz ve Afyonkarahisar ekonomisini rahatlatacak projelere imza atıyoruz. Sanayileşme ve ekonomik kalkınma süreçlerini hızlandırmak isteyen gelişmekte olan ülkelerde kamu altyapı ve özel sektör yatırımlarının finansmanı için ihtiyaç duyulan sermaye fonları, genellikle yurtiçi kaynaklarla karşılanamamaktadır. Biz kendi öz sermayemiz ile Afyonkarahisar’a Modern Sanayi Sitemizi kurduk” dedi. Modern Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı Hakan Dilek ve beraberindeki heyet, Afyonkarahisar İl Emlak Müdür Vekili Mustafa Akıllıbaş’a hediye takdim etti. Hatice Güleç Özel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM