• DOLAR
  $3.236,2300
 • EURO
  $0,7681
 • ALTIN
  $42.372,4100
 • BIST
  1,1420
‘Afyonlular Evi’nin satışını engelleyemedik’

‘Afyonlular Evi’nin satışını engelleyemedik’

Ankara’daki Afyonlular Evi’nin, 2012 yılında değerinin çok altında satıldığını söyleyen Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan: “Madem satıyorsunuz bunu değerinde satın. Bir tane Afyonlu iş adamı çıkıp ben burayı alıyorum demedi. Hepsine de teklif götürdük.”

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan, Yönetim Kurulu Üyesi Mürşide Ayhan ve derneğin kurucu gelen başkanı İrfan Ünver Nasrattınoğlu ile basın toplantısı düzenledi. Toplantında 2002 yılında Ahmet Özyurt’un valiliği döneminde Ankara’da yaptırılan Afyonlular Evi’nin, 10 yıl sonra Vali İrfan Balkanlıoğlu zamanında satışına dair ayrıntılı bilgiler veren Özerkan, şunları aktardı: “Burayı 2 Milyon 400 Bin liraya Vanlılara sattılar. Alan kişi kısa süre sonra burayı 9 Milyon’a sattı. Dönemin valisi İrfan Balkanlıoğlu buranın satılmasında büyük rol oynadı.”

DURUN DESEYDİNİZ DURACAKTI

Afyonlular Evi’nin satılmaması için gösterdikleri çabadan sonuç alamadıklarını belirten Mehmet Ali Özerkan’, binanın çok ucuza satıldığını vurguladı. Özerkan, şunları aktardı. “Burayı 2 Milyon 400 bin liraya sattılar. Onu da yarısı peşin yarısı da 8 ay vadeli. Madem satıyorsunuz bunu değerinden satın. Bir tane Afyonlu iş adamı çıkıp ben burayı alıyorum demedi. Hepsine de teklif götürdük. Alan kişi 2 sene sonra 9 Milyon liraya sattı. Buradan elde edilen para derneğe falan kalmadı. Belki iki tane yol yapılmıştır. Belki de il genel meclisi üyelerinin maaşlarına gitti.. Ankara’daki Afyonlular sahiplenmeyi bekliyor. Biz orada çocuklarımıza sahip çıkmak istiyoruz.”

Dernek kurucu genel başkanı İrfan Ünver Nasrattınoğlu ise “Hukuken satılamazdı burası. Buraya geldim yalvardım. Ben hakkımı helal etmiyorum. İl Genel Meclisi’nin o günkü yönetimine, satışa imza koyan herkese hakkımı helal etmiyorum. Hepimizin gideceği yerde yakalarına yapışacağım” şeklinde konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM