• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyonlular depremzedelere  yardım için seferber oldu

Afyonlular depremzedelere yardım için seferber oldu

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından organize edilen yardım kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlar yardım edebilmek için Fuar Alanı’na akın etti.

Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi’nin merkez üssü olduğu ve çevre illerin birçoğunda hissedilen 7.4’lük büyük deprem sonrası tüm ülkede olduğu gibi Afyonkarahisar da seferber oldu.  Afyonkarahisar Belediyesi tarafından organize edilen ve sosyal medyadan sabah duyurulan yardım kampanyasına kısa bir süre içerisinde vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Merkezden ve ilçelerden duyarlı vatandaşlar deprem bölgelerine yardım malzemelerinin bir an önce gönderilmesi için yol ve soğuk dinlemeden Fuar Alanı’na hücum ettiler. Bu alandaki depoda gıda, temizlik malzemelerinin yanı sıra çocuk bezi, mama, giysi ve battaniye gibi ihtiyaçlar da istiflenerek yola çıkmak üzere hazırlandı. Kamyon, tır ve karavanların da alana gelmesiyle birlikte malzemeler yüklendi ve yola çıkmaya başladı.

‘ÜÇ TIRA YAKIN MALZEME TEDARİK EDİLDİ’

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek alanda bir konuşma yaparak,  şunları söyledi: “Öncelikle tüm milletimizin başı sağ olsun. Cenab-ı Hak daha kötülerinden korusun. Zor bir zamandan geçiyoruz. Aldığımız bilgiler daha önceki Sakarya depreminden çok çok daha yıkıcı olduğuna yönelik bilgiler aldık. İnşallah kayıplarımız anlatıldığı kadarıyla kalır. Bizde duyar duymaz Afyonkarahisar Belediyesi olarak yardım kampanyası başlatalım istedik. Esnaf odalarındaki başkanlarımızla bir araya geldik. Onlar yapıyorlar, bizde burada yapıyoruz. Afyon halkımıza çok çok teşekkür ediyorum. Şükranlarımı arz ediyorum. Neredeyse bir veya iki saat olduk kampanyayı başlatalı herhalde üç tıra yakın malzeme tedarik edildi.

YARDIM MERKEZİ 24 SAAT AÇIK OLACAK

AFAD müdürümüzle de görüştük. Onların koordinasyonlarında tırlara yükleyip afet bölgesine göndereceğiz.  Tabi bunlar sınırlı değil. İstanbul’dan arayan arkadaşlarımız var. Giysidir, ayakkabıdır yardımı bizde göndereceğiz diyorlar. İş makinelerimiz hazır, ne zaman oradan bir talimat gelirse iş makinelerimizi Afyonkarahisar’da ki bütün ilçe belediyeleri de dahil olmak üzere onları da sevk edeceğiz. Afyon bir kez daha birlik ve beraberliğin önemini gösterdi. Allah hepsinden razı olsun.” Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ise Fuar Alanı’nın 24 saat açık olacağını belirtirken, vatandaşların saat fark etmeksizin yardımlarını alana getirebileceklerinin altını çizdi. Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM