• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyonkarahisar’ın konut ihtiyacı bitmez

Afyonkarahisar’ın konut ihtiyacı bitmez

Afyonkarahisar Evim yapı A. Ş şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Erol Cengiz, Pandemi Sürecinde İnşaat Sektörü’nde çalışma sürecini anlattı.

Pandemi sürecinde yatırımlarının durmadığını söyleyen Cengiz, “Pandemi bir tek Türkiye’yi değil dünyayı etkilediği için İnşaat Sektörlerine de etkisi oldu.”

Pandemi Sürecinde İnşaat malzemesi, ham maddeyle ilgili herhangi bir sıkıntımız yaşamadı. İnşaat malzemelerimizin tamamı Türkiye de üretilen malzemelerdir” diyerek sözlerine başlayan Cengiz; “ Sektörelyönden baktığımız zaman inşaat sektörü yaklaşık sekiz aydır iyi ilerliyor. Faizlerin düşmesi belli bir süre işleriiyi ilerlemişti. Şuan faizler yükseldi, konut kaliteli yapıldığı zaman verilen paraya da değiyor” dedi.

İLİMİZ ARTIK BÜYÜKŞEHİR ADAYI

İnşat sektöründe kazanıldığı ve kaybedildiği zamanların da olduğunu belirten Cengiz nedenini şu sözlerle açıkladı; “Kimi zaman satış yapılamıyor, zararını bizler cebimizden karşılıyoruz.  Vatandaşlarımızınikinci el ev alma düşünceleri arttı. Merkeze yakın yerlerde konut yapmakşuanzor. Afyonkarahisar merkez bu duruma müsait değil.  İnşaat sektörüne baktığımız zaman 2018 den 2020 Mayıs ayına kadar çok sıkıntılıydı. Stoklarda olan evler satılamıyordu. Afyonkarahisar nüfusu her geçen gün artıyor. Şehrimiz büyüyor ve gelişiyor. Afyonkarahisar artık büyük şehir adayı. ” diye konuştu.

 

İNŞAATLARDA ÜRETİMİN KALİTE BAZI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR

Cengiz; “ Afyonkarahisar artık eskisi gibi değil, ilimiz artık büyükşehir adayı. İnsanlar eskiden kirada oturabiliyorlardı, kiralar çok uygundu, fakat şuan Afyonkarahisar’da en küçük evin kirası bile yedi yüz TL. İnsanlarda kiraya bu kadar para vermek yerine ev almayı daha uygun görüyorlar. Afyonkarahisar’ın konut ihtiyacı hiçbir zaman bitmez, Afyonkarahisar da imara yeni yerlerin açılması lazım. Köyde, İlçede yaşayan insanlar işleri gereği merkeze taşınmak istiyorlar. İnşaatlarda üretimin kalite bazı gün geçtikçe artıyor. Konut ihtiyacı bitmez bu dile getirilmemeli, çünkü konut ihtiyacı göç yapıldıkça artmaya devam ediyor, ” diyerek sözlerini tamamladı. Kader kaya Özel Haber

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM