• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyonkarahisar’ın eksiklerini belirleyip en kısa zamanda çözeceğiz

Afyonkarahisar’ın eksiklerini belirleyip en kısa zamanda çözeceğiz

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Zeybek; “Afyonkarahisar’ın eksiklerini belirlediğimiz zaman bunu proje haline getirip bakanlığımızdan randevu alıp ilk ağızla onlara iletmeye çalışıyoruz” dedi.

Zeybek; “Çok şükür seçildiğimiz günden bugüne kadar gittiğim ziyaret ettiğim hiçbir bakanlıktan eli boş dönmedim” ifadelerin kullandı.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek gerçekleştirilen ziyaretler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Zeybek; “ İnsanımız bazen aceleci davranıyor, işte heybede ne var heybe dolu geldi bunlar özel sektör gibi değil, kazmayı verip bugün başlıyor gibi olmaz. Bunun prosedürü var prosedürler tamamlandıktan sonra inşallah eylül ayı itibariyle Millet bahçesi yapılacak. Cirit kayalığı eski Devlet Hastanesinin olduğu yerde bir proje de değişiklik yapıldı. Yeni mimarlık bürosu ihaleyi aldı ciddi bir çalışma yapılacak. İnşallah Eylül ayına yetiştirilecek. Afyonkarahisar Devlet Demiryollarıyla yaptığımız görüşmede proje ihalesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde projeyi alan firma bir sunum gerçekleştirdi ve projede bir takım değişikler yaptık” dedi.

AFYONKARAHİSAR’I GÜZEL PROJELER BEKLİYOR

Zeybek sözlerine şöyle devam etti; “Yol üniversitenin arkasından geçiyordu. Şahsım dâhil hiçbir öğrenci buraya girip bu yolu kullanmaz diye ifade ettim. Demiryolu hattının mutlaka üniversitenin giriş kapısından geçmesi lazım dedim ve güzergâh değiştirdik. Üniversitenin ön tarafına Gazlıgöl caddesinin Üniversite bahçe duvarının arasındaki şarampolün oradaki boşluktan üniversitenin bitimine tekrar bir istasyon yapıldı. Hızlı tren istasyonunla bağlantı yapılacak. Bunun için Karayolları şube şefi ile görüştüm, üniversitedeki inşaat emlak daire başkanı ile kararlaştırdık Üniversiteye giderek yerinde de inceledikten sonra rekreasyonu gerçekleşti. Bu şekilde olduğu zaman Erenler bölgesinde ki öğrencilerimizde merkeze taşımız olacağız. Tabi ilerleyen günlerde bu projeyi Eskişehir’e kadar uzatacağız. Devlet demiryolları ile yaptığımız görüşmede İzmir İstasyonu istedim, geçtiğimiz hafta Ankara’da Belediye Başkanları toplantısı vardı bir gün önce korana virüs testi uyguladılar test’den sonra Genel Müdürü aradım İzmir istasyonu hakkında görüşme yaptık inşallah Afyonkarahisar’ı güzel projeler bekliyor” ifadelerini kullandı.

AKARÇAY’DA KANO SPORU GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile yaptığı görüşme hakkında da konuştu.  Zeybek; “Ak Değirmen Barajıyla alakalı görüşme yaptık. Barajla alakalı sorunu çözeceğiz. Giresun’da ki sel felaketinden dolayı Bakan yardımcısıyla bir randevumuz vardı önümüzde ki hafta Barajla alakalı sorunları da çözüme kavuşturacağız. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile de bir görüşmemiz oldu. Yaptığımız görüşmede Spor Lisesi yapılsın dedi, bende spor lisesi var, Spor lisesini spor Kompleksinin içerisinde yapılması gerektiğini öne sürdük inşallah onun sözünü aldım. Afyonkarahisar Akarçay’da bizler kano sporu geliştirmek üzere kano yarışları yapılacak. Kano sporunda Afyonkarahisar da geliştireceğiz. Otellerin arkasına bisiklet yolu yapmayı düşündük, gelen müşteriler canları sıkılmaz. Çevre şehircilik bakanımız da bu projeyi onayladı destek olacağını dile getirdi. Projenin ilk öncülüğünü bizler yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM