• DOLAR
  $1.718,4600
 • EURO
  $0,4720
 • ALTIN
  $50.263,6200
 • BIST
  1,1863
Afyonkarahisar’dan Asya’ya Can Suyu

Afyonkarahisar’dan Asya’ya Can Suyu

 

Yangın anında canını hiçe sayarak olaylara müdahale eden itfaiye teşkilatı, örnek bir bağışa imza attı. Maddi zorluklar ve fiziki şartlar nedeniyle su sıkıntısı çeken coğrafyalara umut olmak için ateşi söndürdükler suyu, Asya’ya taşıyan İtfaiye Müdürlüğü, bölgede iki farklı su kuyusu açacak.

İtfaiye Müdürü  Cem Kasapoğlu’nun girişimleriyle toplanan bağış, Sıla Derneği Afyonkarahisar Şubesi aracılığı ile Asya’da umut olacak. Kampanya kuraklık, hastalık ve suya ulaşma güçlüğü çeken Ülkelere umut olacak.

“DESTEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Kampanyayla ilgili bilgi veren İtfaiye Müdürü Cem Kasapoğlu; “Her yıl bir yardım kampanyasına vesile olduklarını hatırlattı. Kasapoğlu; “İtfaiye Müdürlüğümüzde görevli çalışma arkadaşlarımızla birlikte her yıl bir yardım faaliyetinde bulunmayı arzu ediyoruz. Geçtiğimiz yıl Belediye Başkanının tensipleriyle ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyasına destekte bulunmuştuk. Bu senede yaptığımız istişareler neticesinde su kuyusu açmak istedik. Rabbim bize ve ekip arkadaşlarımıza iki su kuyusu açacak para toplamayı nasip etti. Bu dünyada doğruluğuna ve dürüstlüğüne şahitlik ettiğimiz Sıla Derneği Afyonkarahisar Şubesi Onursal Başkanı Abdurrauf Özder aracılığı ile bu su kuyularını inşallah Asya’daki kardeşlerimize ulaştırmayı hedefliyoruz. Kampanyamıza destek olan tüm ekip arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“SU KUYULARINI EN ÖNEMLİ BÖLGELERE AÇACAĞIZ”

Sıla Derneği Afyonkarahisar Şubesi Onursal Başkanı Abdurrauf Özder ise toplanan bağışları Asya’da su ihtiyacı olan en önemli bölgelere ulaştıracaklarını söyledi. Özder; “Allah’a şükürler olsun ki bizleri hayra vesile kılıyor. Afyonkarahisar’ın hayırseverleri, uleması, evliyası çoktur. Bize teslim edilen emanetleri de inşallah en sıka sürede Asya’da suya ihtiyacı olan en önemli bölgelere ulaştırıp bu hayrı tamamlayacağız. Bu vesileyle başta Belediye Başkanı Mehmet Zeybek olmak üzere İtfaiye Müdürümüz Cem Kasapoğlu ve teşkilatını tebrik ediyorum. Allah kabul buyursun” dedi. nur

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM