• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyonkarahisar’a 4 yılda 1,8  milyar liralık yatırım yaptık

Afyonkarahisar’a 4 yılda 1,8 milyar liralık yatırım yaptık

 

 

‘4 Yılda Dört Dörtlük Eserler Yerel Yönetimler Şöleni ve Toplu İş Sözleşmesi’ programında konuşan Başkan Zeybek: “Göreve geldiğimiz andan itibaren Gönül Belediyeciliği talimatını kendimize şiar ederek hizmet etmeye gayret sarf ettik. Afyonkarahisar’a 4 yılda toplam 1,8 milyar liralık yatırım gerçekleştirdik. Şu anda ne esnafımıza ne müteahhitlerimize ne de işçilerimize hiçbir borcumuz yok.”

 

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından önceki gün Veysel Eroğlu Spor Kompleksi’nde düzenlenen ‘4 Yılda Dört Dörtlük Eserler Yerel Yönetimler Şöleni ve Toplu İş Sözleşmesi’ programı büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in hayata geçirdiği yatırımların, 2023 yılında hayata geçecek olan yatırımların ve Afyonkarahisar’ın geldiği noktanın anlatıldığı programa AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki , AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu, MHP Milletvekili Mehmet Taytak, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Nurullah Okumuş, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, belediye başkan yardımcıları, sendikalar, ilçe belediye başkanları, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Programda mehter takımı gösterisinin ardından Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in göreve geldikten sonra Afyonkarahisar’a yönelik yapılan ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili tanıtım videosu izletildi. Videoda, yapılan hizmetlerle ilgili verilen bilgide Afyonkarahisar’a 4 yılda toplam 1.8 milyar liralık yatırım yapıldığı belirtildi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yaptığı konuşmada yapılan ve yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Zeybekşunları kaydetti:

YAPILAN YATIRIMLARLA BİRLİKTE KİMSEYE BİR BORCUMUZ YOK

“Göreve geldiğimiz andan itibaren Gönül Belediyeciliği talimatını kendimize şiar ederek hizmet etmeye gayret sarf ettik. Bu hizmetleri yaparken bizim üstün becerimizden değil mesai arkadaşlarımızla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız ve sizin destekleriyle gerçekleştirdik. 82 ilde AK Parti’li belediye başkanları destanlar yazıyor. Yaptığımız bu işleri Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güç ve kuvvetle yapıyoruz.

İşçilerimizin, mesai arkadaşlarımızın her daim yanlarında olduk. Onların dertlerini kendi derdimiz bildik. Hiçbir zaman farklı görmedik onları. Göreve geldiğimiz andan itibaren bizim şansızlığımız Dünya’da ki yaşanan ekonomik krizdi. Bundan bizim de etkilenmemiz mümkün değildi. 2020 ve 2021’de pandemi vardı ve ondan da ciddi etkilendik. 2022 yılında Dünya’da ki ciddi krize rağmen yılmadık. Biz hizmet etmeye inanmıştık. Şuanda 1.8 milyar liralık yatırımlarla birlikte ne esnafımıza ne müteahhitlerimize ne de işçilerimize hiçbir borcumuz yok.

EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 11 BİN 150, MEMUR MAAŞI 15 BİN 500 LİRA OLARAK BELİRLENDİ

İşçi kardeşlerimizin çektiği sıkıntıları çok iyi biliyorduk. AK Parti hükümetimiz ve cumhurbaşkanımızın hazırladıkları asgari ücreti sınır olarak belirlemeyelim istedik. Çalışan işçilerimize bizde destek vererek onlara katkıda bulunmak için sendika temsilcilerimiz ile görüşme yaptık, kendimizi onların yerine koyduk. Bugün anlaşmasını imzalayacağımız emekçi kardeşlerimizin alacakları en düşük maaş 11 bin lira. Bunu yeterli bulmayarak benim tarafımdan da 150 liralık ilave ekledik. Çalışanlarımız daha fazlasını hak ediyor ama eldeki imkanlara göre en iyisini vermeye gayret sarf ettik. Helali hoş olsun diyorum. Diğer memur arkadaşlarımızı da bundan ayrı tutmadık. Bem-Bir-Sen ile yaptığımız görüşmelerde en düşük memur maaşımızı 15 bin 500 lira olarak belirledik. Onların sosyal hayattaki yaşantılarına katkımız olsun diye böyle bir çalışma gerçekleştirdik.

2023 YILINDA DAHA ÇOK GAYRET SARF EDECEĞİZ

Yatırımlarımızdan vazgeçmedik. 2023 yılını çok kritik bir yıl olduğunun hepimiz bilincindeyiz. Daha çok gayret sarf edeceğiz, daha fazla çalışacağız. Bizlere bu imkanları sunan sayın Cumhurbaşkanımızın başını öne eğdirmeyeceğiz. Sadece ben değil Afyonkarahisar olarak buradaki tüm mesai arkadaşlarımla birlikte bunun sözünü veriyoruz. Bu memleketi çakallara teslim etmeyeceğiz. Afyon kahramanlar diyarı. 2023 yılında ve bundan sonra sadece bizim için değil gelecek nesillerinde önünü açmış olacağız.” Ömer Koçak-Buğra Avşar

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM