• DOLAR
  $1.851,2
 • EURO
  $0,3733
 • ALTIN
  $23.448,06
 • BIST
  1,0172
Afyonkarahisar zalime karşı ayrı bir destan yazmıştır

Afyonkarahisar zalime karşı ayrı bir destan yazmıştır

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya ; “ Birinci Dünya Savaşı sonrası emperyalist güçlerin desteğini alan Yunan kuvvetleri fiili işgallere başlamış her karış toprağımızda ayrı bir acı yaşatmıştır” dedi.

Özkaya; “Bu ahvalde büyük sıkıntılar içerisinde başlatılan İstiklal Mücadelesi, vatanı canlarından üstün tutan, kahramanlıklarıyla tarihe mal olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları,  aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir. Bu eşsiz zaferin dönüm noktası da Afyonkarahisar’da yaşanan Başkomutanlık Meydan Savaşıdır.”

ATALARIMIZ SAYESİNDE 27 AĞUSTOS GÜNÜ ŞEHRİMİZ İŞGALDEN ARINDIRILMIŞTIR

“Afyonkarahisar’ın her bölgesinde bir direniş yaşanmış, zalime karşı ayrı bir destan yazılmıştır. Nihayetinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bağımsızlığından ödün vermek yerine canını vermeyi görev bilen atalarımız sayesinde 27 Ağustos günü şehrimiz işgalden arındırılmıştır” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya; “Yaklaşık bin yıl önce Sultan Alparslan komutasındaki Türk ordusunun 26 Ağustos 1071 tarihinde elde ettiği Malazgirt Zaferi, Türk Milleti’ne Anadolu’nun kapılarını ardına kadar açıp, cennet bir vatanın inşa sürecine başlandığı tarihtir. Yüzyıllar sonra yine aynı tarihlerde kazanılan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile o günden bu güne kadar geçen sürede bu coğrafyanın ebedî bir Türk yurdu olduğunu tüm cihana ilân ve ispat edilmiştir” cümlelerini kullandı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR

Özkaya; “Bugünde dünya arenasında görmekteyiz ki Türk birliğinin sürdürülmesi ve İslam sancaktarlığının taşınması görevini  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti yerine getirmektedir. Bu amaçlar doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilelebet payidar kalmasını ve o karanlık işgal günlerinin milletimizce bir daha yaşanmamasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim. Kutsal vatan topraklarımızın her bir karışı için kahramanlıkla mücadele vererek milletimiz için göğsünü siper etmiş tüm şehit ve gazilerimizi; rahmet, minnet ve dualarla yâd ediyor, tüm Afyonkarahisar’lı hemşerilerimizin Kurtuluş gününü ve Zafer Bayramlarını tebrik ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM