• DOLAR
  $1.208,71
 • EURO
  $0,39
 • ALTIN
  $16.390,22
 • BIST
  1,0343
Afyonkarahisar Sömestir Cup başladı

Afyonkarahisar Sömestir Cup başladı

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in oldukça önem verdiği şehrimizin gençleri, yeni bir heyecana tanıklık ediyor. Spor şehri Afyonkarahisar’da yarıyıl tatiline giren çocuklar için turnuva düzenleniyor.

Afyonkarahisar Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Afyonkarahisar Sömestir Cup Turnuvası bugün başladı. 3 gün sürecek futbol turnuvasında 10 – 14 yaş arası çocuklar kıyasıya bir mücadele sergileyecek. Spor şehri Afyonkarahisar’da sportif faaliyetler her geçen gün artarak düzenlenmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Kocatepe Spor Kompleksinde, Afyonkarahisar Sömestir Cup Futbol Turnuvası açılış töreni yapıldı. Turnuva, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çetinaktı’nın başlama vuruşu ile start aldı. Turnuvaya 7 takım farklı illerden 3 takım ise Afyonkarahisar’dan katılım sağladı. Toplam 10 takım 300’e yakın sporcu üç gün boyunca turnuvada ter dökerek kupanın sahibi olmak için mücadele edecek. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı spora teşvik etmek ve sportif faaliyetlere olan ilgisini artırmak amacı ile düzenlenen Afyonkarahisar Sömestir Cup, Pazar günü yapılacak ödül töreni ile son bulacak.

HEDEF SPORCU NESİLLER YETİŞTİRMEK

Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çetinaktı; “Türkiye’nin en büyük spor kompleksi özelliğini taşıyan Kocatepe Spor Kompleksinde siz değerli gençleri ağırlamaktan memnunuz.  Bu turnuva bizi gerçekten çok heyecanlandırıyor. Turnuva gençlerle ilgili olunca çok daha mutlu ve gururluyuz. Belediye olarak ne gerekiyorsa yaptık ve sizleri burada ağırlıyoruz. Bu kompleks her zaman sizin emrinizde. Tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi. AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM