• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyonkarahisar lezzetleri bir kez daha dünyaya açılacak

Afyonkarahisar lezzetleri bir kez daha dünyaya açılacak

Lezzet ve turizm tutkunlarını Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’da bir araya getirecek 5. Uluslararası Gastro Afyon Lezzet ve Turizm Festivali, 29-30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi Festival Alanı’nda gerçekleştirilecek.

Afyonkarahisar, et yemeklerinden hamur işlerine ev yemeklerinden sokak lezzetlerine uzanan birbirinden lezzetli yöresel yemeklerin sunulacağı ve dünyanın dört bir yandan binlerce misafiri ağırlayacak Uluslararası Gastro Afyon Lezzet ve Turizm Festivali’ne 5. kez ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Profesyonel Aşçılar Derneği işbirliğinde birçok paydaş kurumun katkılarıyla düzenlenecek festival; lezzet, kültür ve eğlenceyi bir araya getirerek katılımcılara unutulmaz bir deneyim sunacak. Afyon Motor Sporları Merkezi Festival Alanı’nda 29-30 Eylül- 1 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde, Afyonkarahisar lezzetleri bir kez daha dünyaya açılacak. Yerli-yabancı şefler, gastronomi profesyonelleri ve ünlü gurmelerin yanı sıra yerel ve ulusal medya temsilcilerinin katılacağı festivalde, şehrin yöresel lezzetlerinin yanı sıra turizm zenginlikleri de tanıtılacak. Gastronomi turizmi ile termal, tarih, inanç, doğa ve kamp turizmi gibi potansiyellerini birleştirmeyi hedefleyen Afyonkarahisar, yeni bir sinerji ortaya çıkaracak.

100’DEN FAZLA STANT AÇILACAK

Afyonkarahisar ve çeşitli illerden 100’den fazla gastronomi firmasının stant açacağı festivalde tam bir lezzet şöleni yaşanacak. Festival boyunca, yerel ve uluslararası şefler, yöresel ve inovatif yemekler hazırlayarak katılımcıların beğenisine sunacak. Yöresel yemek yarışmaları, workshoplar(yemek atölyeleri), kültürel etkinlikler, sanat sergileri, konserler gibi çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapacak festivale ücretsiz olarak katılım sağlanabilecek. Festival, Afyon’u keşfetmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat olacak.

AFYON, UNESCO YARATICI KENTLER AĞINDA TÜRKİYE’NİN 3 ŞEHRİNDEN BİRİ

Yolların ve medeniyetlerin kesiştiği şehir Afyonkarahisar, tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin yanında UNESCO Yaratıcı Kentler Ağında Türkiye’nin 3, dünyanın ise 49 gastronomi şehrinden biri konumunda yer alıyor. Şehrin sokaklarında lezzet, kokusuyla sizleri cezbedecek el emeği ürünler, dünyaca ünlenmiş meşhur yöresel ürünler sizi karşılayacak. Afyonkarahisar’da yüzyıllar öncesine dayanan sıra yemekleri kültürü ise tam anlamıyla bir lezzet şöleni sunan eşsiz bir kültürü içinde barındırıyor. Vali Kübra Güran Yiğitbaşı öncülüğünde ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in koordinasyonunda bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek Uluslararası Gastro Afyon Lezzet ve Turizm Festivalinde yöresel ürünler bir arada görüp tadılabilecek ve aynı zamanda Afyonkarahisar’ın gastronomi potansiyelini keşfedebileceği bir festival olacak. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM