• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyonkarahisar Frig Vadisi, Kalesi ve tüm güzellikleri ile anlatılmaz yaşanır

Afyonkarahisar Frig Vadisi, Kalesi ve tüm güzellikleri ile anlatılmaz yaşanır

 

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetimi Vali Gökmen Çiçek’i ziyaret ettiler.  Valilik çalışmaları hakkında bilgi veren Çiçek; “Afyonkarahisar’ı Dünya’da tanınmış bir şehir haline getireceğiz” dedi.

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ile bir araya geldi.

VALİMİZİN DESTEKLERİNİ GÖRECEĞİMİZE İNANIYORUM

Toplantıda konuşan Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt; “Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meslektaşları olarak bugün Sayın Valimizi ziyaret ediyoruz. Göreve geldikleri günden itibaren Afyonkarahisar Basının her türlü sıkıntısında sorununda duyarlılık gösteren, bizlerin çalışmalarında desteğini esirgemeyen Sayın Valimizde Afyonkarahisar Basınının içerisinde olduğu durumu, sıkıntıları, sorunları, problemleri müzakere ettik. Sayın Valimize arzlarımız oldu. Bunlarla ilgili Sayın Valimizden görüşlerini rica ettik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Afyonkarahisar Basınının çalışmalarında Valimizin desteklerini göreceğimize inanıyorum. Bu yüzden bir kez daha sayın valimize ve valilik basın halkla ilişkiler ile ilgili değerli arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

SIKINTILARI KARŞILIKLI KONUŞURUZ

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ise; “Özellikle 6 Ay oldu, 6 ay önce belki bu resmi konuşma daha normaldi ama artık biz birbirimizi daha iyi tanıdık ve birbirimizin dostu olduk. Sizlerin hepinizi tanıdık, Bugün arkadaşlarımız ile beraber hem değerlendirme yapalım, hem onlar hesap sorarlar bize bizde 6 ayın hesabını veririz, neler yapabileceğimizi konuşuruz. Hem de sıkıntıları karşılıklı konuşuruz. Bende bundan dolayı kendilerinin ziyaret talebinden çok memnun oldum. Bugün buradayız ve duayen gazetecilerimizle, dostlarımızla bir aradayız. Afyonkarahisar için hayırlı olur” dedi.

KADIN KÜLTÜR EVLERİMİZDE YOK YOK

Vali Çiçek, yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.  İlk olarak Kadın Kültür Evleri hakkında bilgi veren Vali Çiçek çok güzel projelerin hayata geçirileceğinin altını çizdi. Çiçek; “Kadın Kültür Evlerimiz çok faydalı oldu.  İlk andan itibaren projeyi sıkı sıkıya takip etiğimi belirtmek istiyorum. Proje Takip Merkezi oluşturdu. Kadın Kültür Evlerinin sürekliliğini sağlamak için Proje Takip Merkezi sürekli görev yaptı. İlçelerde atıl vaziyette olan ya da kullanılmayan binalar kadınların kişisel, sosyal ve diğer tüm alanlarda gelişimleri için seminerler verilecek olan Kadın Kültür Evi olarak kullanıldı. Kadın Kültür Evlerinde sanat, spor, eğitim, kültür, dinlenme ve çocuk bakım alanları oluşturuldu.

TÜM TÜRKİYEYE YAVAŞ YAVAŞ YAYILIYOR

Kadın Kültür Evi projemiz yavaş yavaş Türkiye’ye yayılmaya başladı. İlçelerimizde ki Kadın Kültür Evlerinde yapılan el işlerini satışa da çıkaracağız. Herkes bu projemizi görmeye geliyor. Kadın Kültür Evlerimizi kurumsallaştıracağız. Hatta İlçelerimizde ki Kaymakamlarımız ve Belediye Başkanlarımız ortak bir noktada buluştu. Eşleri de projeye destek çıktı. Öncülük ettiler. Burası  tamamen kadınlara ait bir müesseselerdir. Burada rahat bir ortamda özgürce düşüncelerini paylaşabildiği hassasiyetlerini paylaşabildiği yanlış bildiklerini öğrenebildiği ve mümkünse o ilçenin şartları içerisinde de üreten Türkiye’ye milli ve yerli değerlerle katkı sunmasında arzu ettiğimiz müessesler” dedi

TURİZM ŞİRKETLERİNİ FRİG VADİSİNE ÇEKECEĞİZ

Frig Vadisi hakkında da bilgi veren Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek; “Deyim yerindeyse Ayazini ile yatıp Ayazini ile kalkıyorum. Burası çok muhteşem bir alan. Hele Emre Gölü, bizi kendimizden alıp hayaller dünyasına götürecek bir alan. Biz buranın tanıtımı için elimizden gelen tüm imkânları seferber ediyoruz.  O bölgeye 14 ayrı tuvalet kurulacak.  Turizm firmalarını o bölgeye çekeceğiz. Bahar ayında 4 tane balon şirketimiz o bölgede uçuşlar yapacak. 57 bin metrekare alan içerisinde seyir terasları, restoranlar, kafeteryaların olduğu ayrıca insanların yürüyüş alanlarının olduğu muazzam bir alanın inşaatına başladık. Bahar Aylarında bu cazibe merkezini ziyaretçilerin gelmesine hazır hale getireceğiz . Çok yakın zamanda gökyüzünde balonların uçtuğu, çocukların koştuğu, yerli ve yabancı turistlerin çok fazla ziyaret ettiği bir alan haline geldiğini göreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM