• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyon’da şehit mezarları yenilenecek

Afyon’da şehit mezarları yenilenecek

 


 


 


Göreve geldiği günden bugüne şehit ailelerine ve gazilere olan hassasiyeti ile dikkat çeken Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, bu noktada yeni bir adım daha attı. Göreve başlar başlamaz ilk iş olarak şehit ailelerini ziyaret ederek dikkatleri üzerine çeken Vali Çiçek, Afyonkarahisar’da bulunan şehit mezarlarının yenileneceği mesajını paylaştı. 


60 GÜNDE 100 ŞEHİT MEZARI YENİLENECEK


Vali Çiçek, 60 günde 100 şehit mezarının yenileneceğini ifade ederek, “Bu toprakları vatan kılmak için ağır bedeller ödedik ve halen ödüyoruz. Bu bedellerin en net göstergesi ise aziz şehitlerimizdir. Onlar için ne yapsak az. Devlet olarak onların hatıralarını yaşatmak ve sahip çıkmak bizim en önemli görevimiz. Bu kapsamda bu memleket için şehit olmuş vatan evlatlarımızın ebedi istiratgahları için bir çalışmamız olacak. İlk etapta Afyonkarahisar’da bulunan 100 şehit mezarımızı yenileyeceğiz. Bunları yaparken çevre düzenlemesini ve bakımları da yapacağız. Şehitlerimizin aziz hatıralarına yaptığımız bu çalışmayla sahip çıkacağız. Onlar bu vatan için en kıymetli hazinelerinden, canlarından vazgeçtiler. Bizler onlar için ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Allah onlardan razı olsun” dedi. 


ŞEHİT BİLGİ SİSTEMİ OLUŞTURULDU


Vali Çiçek, kendi himayelerinde gerçekleşen “Şehit Bilgi Sistemi” hakkında da konuşarak, “Aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak amacıyla yaptığımız çalışmalardan bir tanesi de internet üzerinden oluşturduğumuz Şehit Bilgi Sistemi’dir. Bu noktada ilk olarak arkadaşlarımız Afyonkarahisar’da bulunan tüm şehitlerimizin mezarlarını fotoğrafladılar. 250’den fazla şehit mezarımız fotoğraflanarak elektronik ortama aktarıldı.  Bunlar yapılırken her şehit mezarımızın koordinatları oluşturuldu.  Hazırladığımız “www.afyoncbs.com” adlı internet sitemiz üzerinden şehitlerimizin tüm bilgileri yüklenerek tüm halkımızın insiyatifine sunduk. Siteye girdiğinizde hangi şehidimizin nerede bulunduğunu fotoğrafıyla birlikte görebilecek, onlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilecek. Bu projemizde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin aziz hatıralarını muhafaza etmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM