• DOLAR
  $3.236,2300
 • EURO
  $0,7681
 • ALTIN
  $42.372,4100
 • BIST
  1,1420
Afyon’a 24 km bisiklet yolu 

Afyon’a 24 km bisiklet yolu 

 

Cumhurbaşkanlığının “Daha Yeşil ve Yaşanabilir Şehirler Hedefi” eylem planı kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın himayesi ve desteğiyle Afyonkarahisar belediyesinin  çalışmalarıyla bisiklet yolu hizmete açılacak.

 

Başkan Mehmet Zeybek, Uydu kentte 24 km bisiklet yolu yapma hedefine emin adımlarla ilerliyor. Bisiklet yollarında zemin uygulaması biten bölümlerin ilk boya işlemini Başkan Mehmet zeybek kendi elleriyle yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi’nin kent genelinde yapılacak olan bisiklet yolu yapma hedefinin, ilk 2 etabını oluşturan 24 km’lik bisiklet yolu çalışması sürüyor. 1. Etabın Uydukent’den başlayarak, oteller bölgesine kadar 24 km’lik bisiklet yolu güzergahını kısmında zemin uygulaması biten bölümlerin boya işlemleri başladı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yapımı devam eden bisiklet yolu uygulamalarını inceledi ve ilk zemin işaretlemelerini kendi elleriyle sprey boya kullanarak yaptı, bisiklet yollarıyla ilgili toplumsal farkındalık oluşturmaya çalıştı.

BİSİKLETE DAVET

İlimizi bisiklet yollarıyla donatmanın önemli hedeflerinden biri olduğunu anlatan Başkan Mehmet zeybek “Bisiklet yollarıyla ilgili adımları hızlıca attığımız görülüyor. Cumhurbaşkanlığımızın “Daha Yeşil ve Yaşanabilir Şehirler Hedefi” eylem planı kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın himayesi ve desteğiyle Belediyemizin çalışmalarıyla bisiklet yolunu şehrimize kazandırıyoruz. Uydukent’den başlayarak, oteller bölgesine kadar 24 km’lik bisiklet yolu güzergahını hayata geçiriyoruz. Bisiklet sever vatandaşlarımızı unutmadık. Toplumun her kesimine hitap edecek önemli çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM