• DOLAR
  $1.305,53
 • EURO
  $0,484
 • ALTIN
  $18.865,07
 • BIST
  0,9650
Afyon yine gözde oldu!

Afyon yine gözde oldu!

Afyonkarahisar Spor Kompleksi’nin hizmete girmesi ile spor turizminde büyük bir atılım yapan ilimiz, özellikle yaz kampı dönemlerinde birçok futbol kulübünün gözdesi olmaya devam etti.

Yaz döneminde şehrin düşük nem oranına sahip olması da kulüplerin Afyonkarahisar’ı tercih etmesinde etkin rol oynuyor. Geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi bu 8 sezonda adeta patlama yapan Afyonkarahisar Spor Kompleksi’nde, Türkiye’nin köklü kulüplerinin yanı sıra Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve yurt dışından gelen takımlarla birlikte 80’ye yakın kulüp yaz kampını Afyonkarahisar’da tercih etmesine sebep oldu. Güzel bir çalışma ortamı olduğuna dikkat çeken futbolcu ve teknik ekipler, kamp yaptıkları süreçte kendilerine destek olan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür ettiler. Birçok takım burayı tercih ettiğini söyleyen takımların ortak görüşü ise şöyle “Burayı tercih etme nedenimiz tesislerin güzel olması. Afyonkarahisar güzel bir şehir. Kamp için iklimi çok uygun.

Türk futbolun böyle kamp merkezlerine ihtiyacı var. Gerek antrenman sahaları, gerekse bu sahaların otellere yakın olması burayı cazip hale getiriyor. Buradaki tesisler Türkiye’ye örnek. Açıkçası bu kadar güzel ve imkânları olan bir tesis beklemiyorduk. İstediğimiz her şey var. Antalya, futbolda birçok kişi için kamp merkezi gibi düşünülebilir. Ama, Afyonkarahisar’ın imkanları Antalya’dan hiç de geri değil. Tesisler son derece kullanışlı ve güzel. Kamp için Afyon’u düşünen birçok kulübü de tereddütsüz bu kadim şehre davet ediyoruz” dediler. HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM