• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyon POMEM’den 432 polis mezun oldu

Afyon POMEM’den 432 polis mezun oldu

 

 

Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) eğitim gören üniversite mezunu 432 polis adayı, 6 aylık hızlandırılmış eğitimin ardından mezun olarak görev yerlerine dağıldılar.

 

Afyonkarahisar’da 27. Dönem POMEM mezunları yemin töreni düzenlendi. Dün gerçekleştirilen tören Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde Vali Yiğitbaşı’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Törene Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Jandarma Komutanı Alb. Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kunt, Aybüke AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, polislerin aileleri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

‘PUSULANIZ DAİMA DEVLETİMİZ OLSUN’

Daha sonra konuşma yapmak üzere kürsüye gelen Vali Yiğitbaşı gençlere seslendi. Vali Yiğitbaşı, “Zor bir görevi ifa edeceksiniz, omzunuzda devletimizin ve milletimizin sorumluluğu, yüreğinizle vatan aşkıyla uykusuz geceler uzun mesailer ve bir çokça fedakarlıklar sizleri bekliyor. Görevinizi yaparken hak ve hukuktan şaşmadan iyi insan olmaktan vicdanınızı rehber edinmekten asla vazgeçmeyin. Pusulanız daima devletimiz ve milletimizden yana olsun, Rabbim görevinizi hayırlı kılsın, hayatın tüm başarıları sizlerle olsun” diye konuştu.

GÜZEL BİR YOLA GİRİYORSUNUZ

Vali Yiğitbaşı, şunları söyledi: “Sizin arkanızda bin yıllık medeniyetimizin sorumluluğu ve yüksek ahlakı var. Milletimizin huzur ve mutluluğunu her şeyin üzerinde gören ve tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi, vatan söz konusu olduğunda bedeli ne olursa olsun bu ülke için gözünü kırpmadan, cesaretini, yüreğini ortaya koyan vatan evlatları var. Yine sizin arkanızda emniyet teşkilatımızın 177 yıllık birikimi, gücü ve milletimizin duası var. Bugün meslek hayatınıza adım atıyor, güzel bir yola giriyorsunuz. Yüreği hizmet aşkıyla dolu, milletimizin canı, malı, namusu ve kutsal değerlerimiz uğrunda canını seve seve feda etmekten çekinmeyecek polislerimize, görevlerinde başarılar dilerken, onları yetiştirip bugünlere getiren saygıdeğer ailelerine de şükranlarımı sunuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor,  mezuniyet törenimize katılımlarınızdan dolayı siz saygıdeğer misafirlerimize teşekkür ediyorum.”

BAKAN SOYLU DA TELEFONLA BAĞLANDI

Daha sonra Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş videolu canlı bağlantı ile gençlere başarılar diledi. Ardından Marmaris yangın yerinde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da telefondan bağlanarak gençlere tavsiyelerde bulundu. Tören, mezuniyeti başarıyla tamamlayan ilk 10 öğrenciye hediye takdimi ile devam etti. Mezun olan 432 genç yeminlerini yaptıktan sonra keplerini fırlatarak tören son buldu. Yurdanur Mergen-Kübra Ergün

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM