• DOLAR
  $1.207,31
 • EURO
  $0,3888
 • ALTIN
  $16.372,89
 • BIST
  1,0342
Afyon, ortak tanıtım stratejisiyle tanıtılacak

Afyon, ortak tanıtım stratejisiyle tanıtılacak

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ‘İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu’  toplantısında konuşan İl Müdürü Mehmet Tanır: “İlimizde artık her kurum kendi tanıtımı yapması ve kaynak israfı yerine daha çok paydaşların kollektif aklını harekete geçirerek ortak tanıtım stratejileri hayata geçecek.”

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ‘İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu’ ilk toplantısını gerçekleştirdi. Vali yardımcısı Mehmet Keklik’in başkanlığında yapılan toplantıya; Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü Yurtiçi Tanıtma ve Yayınlar Daire Başkanı Eras Eraslan, TGA Ürün Geliştirme Direktörü Ceylan Şensoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Uzmanı Gülnar Mirgedirova Yılmaz, TGA Destinasyon Grup Müdürü Aydın Demir, TGA Destinasyon Uzmanı Elif Köseoğlu, Etkinlik ve Ağırlama Uzmanı Haluk Sarıgül ile birlikte Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü, İl Özel İdaresi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Zafer Kalkınma Ajansı, TÜRSAB Dumlupınar Temsil Kurulu Başkanlığı, Sandıklı Hüdai Termal Sağlık Turizm Geliştirme Tanıtım Derneği, Zafer Turistik Otel ve İşletmeler Derneği ve Gazlıgöl Havzası Termal Yatırım İşletmeleri Dayanışma Derneği katıldı.

TANIR: ORTAK TANITIM STRATEJİLERİ HAYATA GEÇECEK

Afyonkarahisar Valiliği koordinasyonunda düzenlenen kurul toplantısının açılışı İl Müdürü Mehmet Tanır’ın konuşmasıyla başladı. İl Müdürü Tanır, “İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulunun kurulması kanuna yönetmeliğe dayalı çalışma yönergesi olan tanıtıma yönelik bir yapının olması son derece önemli. İlimizde artık her kurum kendi tanıtımı yapması ve kaynak israfı yerine daha çok paydaşların kollektif aklını harekete geçirerek ortak tanıtım stratejileri hayata geçecek” dedi.

TURİZMCİLERİMİZ İLE ÇOK UYUMLU ÇALIŞIYORUZ

Vali Yardımcısı Mehmet Keklik ise şunları aktardı: “İlkini gerçekleştirdiğimiz İl Tanıtım ve Geliştirme toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Afyonkarahisar kadim tarihi açısından çok zengin bir tarihi mirasa sahip doğusundan batısına kuzeyinden güneyine tüm yolların kesiştiği yer altı ve yerüstü zenginliklere sahip bir şehrimizdir. Afyonkarahisar ciddi bir turizm potansiyeline sahip bir şehir olmasının yanında tarım ve hayvancılığa kadar birçok sektörde önemli bir merkezdir. Ulaşımı çok kolay olan ülkemizin merkezi şehirlerindendir. Valimiz başta olmak üzere; Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz, Rektörlerimiz, Ticaret Odalarımız, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız, Turizmcilerimiz ile çok uyumlu çalışıyoruz ve diğer illere örnek teşkil ediyoruz. Özellikle birkaç yılda inanılmaz yatırımsal ve tanıtımsal bir uyum sağlanmaktadır. İlimizin termal potansiyeli, Frigya bölgesi ve diğer alanlar ulusal kanallarda (NTV, HABERTÜRK, A Haber ve TV100) sürekli tanıtımı yapılmaktadır. Bu süreç Sayın Valimizin liderliğinde oluşturulan diyalog içerisinde uyumlu bir şekilde devam etmektedir. Ben şahsım adına bu toplantıda farklı bir vizyon edindim. Sayın Valimize hususları ileteceğim.”

BELİRLENEN HEDEFLER PAYDAŞLARLA HAYATA GEÇİRİLECEK

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve ilgili kuruluşu Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) bünyesinde, ulusal ve uluslararası alanda il ve alt destinasyonların daha etkin tanıtımını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘İl Tanıtım ve Geliştirme Programı’ kapsamında Afyonkarahisar turizm potansiyelini artırmasına yönelik çalışmalar yapmak üzere; Afyonkarahisar Tanıtım ve Geliştirme Kurulu’nun, oluşturuldu. Ayrıca, Bakanlık olarak hazırlanan yönerge kapsamında, Afyonkarahisar Tanıtım ve Geliştirme Kurul üyeleri ve Bakanlık bünyesinde oluşturulan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile protokol imzalandı. Afyonkarahisar’ın tüm destinasyonlarının tanıtımı için bütünleşik bir iletişim stratejisi oluşturulması, tüm paydaşların katılımıyla sürdürülebilir işbirliği geliştirilmesi, markalaşma ve iletişim süreçlerinin güçlendirilmesi ve destinasyonun dijital dünyada görünür kılınması için, belirlenen hedeflerin paydaşlarla hayata geçirilmesinin amaçlandığı belirtildi.AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM