• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Afyon elindeki imkanları  çok iyi değerlendiremedi’

‘Afyon elindeki imkanları çok iyi değerlendiremedi’

Afyon’un elindeki imkanları değerlendiremediğini belirten İyi Parti milletvekili aday adayı Müjdat Kayayerli: “Termal tesisler Avrupa sosyal güvenlik kurumlarının standardında değil. Burası büyük bir cazibe merkezi haline getirilebilir. Çünkü Afyon ulaşım noktasında bir merkez durumunda ancak Afyon köy hayatından daha kurtulamadı.”

 

Eski MHP Afyonkarahisar Milletvekili ve İyi Parti milletvekili aday adayı Müjdat Kayayerli, Afyonkarahisar’ın ulaşımdan doğaya, gıdadan termale kadar çok büyük fırsatları barındıran bir olduğunu beliterek, bu potansiyelin bir türlü hayata geçirilemediğini vurguladı. Afyonşehir gazetesi sahibi ve AK Parti milletvekili aday adayı Hakan Dilek’i ziyareteden Kayayerli, Afyon’un potansiyelini değerlendiremediğini, adeta bir köy durumundan kurtulamadığını vurguladı.

TERMAL TESİSLER AVRUPA SOSYAL GÜVENLİK KURUMLARININ STANDARDINDA DEĞİL

Afyonkarahisar’dakitermal tesislerin Avrupa’nın sosyal güvenlik kurumlarının aradığı standartlara uygun olmadığını ileri süren Müjdat Kayayerli, “Bu nedenle Avrupa’da çalışan vatandaşlarımız sigortalarından faydalanarak termal tesislerimize gelemiyor. Böylece yurt dışından buraya döviz girmiyor. Dövize ihtiyacımız var ve bu hükümet döneminde oldukça yüksek faizlerle borçlanıyoruz” diye konuştu. Kayayerli, “Hani şehrimizin giriş çıkışlarına ‘termalin başkenti’ yazıyoruz ya. Bunun içi boş, reklamdan ibaret” dedi.Afyonkarahisar’daki termal kaplıcaların standartlara uygun olmadığını da savunan Kayayerli, şöyle devam etti: “Hepsi otel konseptinde yapılmış. Bunun değişmesi lazım. Bunu değiştirebilmek ve Avrupa’dan buraya geleceklerin sosyal güvenlik kurumlarından yararlanabilecekleri altyapıyı oluşturmak için termal bir otelin üst yönetimiyle yaklaşık 5 yıl önce Almanya’ya gittik. Beş il gezdik. Termallere az da olsa bir müşteri akışı sağladık. Ama bu sadece bir defaya mahsus değil, çok kez yapılmalı.”

AFYON KÖY HAYATINDAN DAHA KURTULAMADI

Afyonkarahisar ve diğer illerin Gölle Bölgesi’nin sunduğu avantajların farkına varmasını ve buna göre turistik projeler hazırlanması gerektiğini de vurgulayan Kayayerli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz bu barajları ve gölleri turizme çeviremedik. Burası büyük bir cazibe merkezi haline getirilebilir. Çünkü Afyon ulaşım noktasında bir merkez durumunda ancak Afyon köy hayatından daha kurtulamadı. Afyon kent içindeki evlerin restore edilmeleri gerekir. Her birisini hizmete açmak lazım. Bunda çok geç kaldık. Lokum satılacaksa oralarda satmak lazım.” Kübra Ergün

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM